reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rosja: Kanały regionalne w analogu do sierpnia 2020

dodano: 2018-12-27 21:38
autor: RO | źródło: telesputnik.ru

Telewizja Ukraina Rosja Krym Rosyjska państwowa komisja ds. częstotliwości radiowych (GKRCz) na swoim posiedzeniu 24 grudnia br. zdecydowała, aby przedłużyć o rok licencję na nadawanie analogowe kanałów regionalnych. Zezwolenia będą ważne do 19 sierpnia 2020 roku.

http://www.telesputnik.ru/upload/iblock/28e/regionalnym_kanalam_razreshili_veshchat_v_analoge_do_avg
antena


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Decyzję podjęto na podstawie zarządzenia wydanego przez rząd w dniu 15 listopada, informuje Interfax. Założono, że do połowy 2020r. zostanie podjęta decyzja o nadawaniu cyfrowych kanałów regionalnych w ramach trzeciego multipleksu lub w inny sposób. Zauważono, że lokalni nadawcy już wychodzą z analogu w dużych miastach i kontynuują transmisję w sieciach kablowych.

Przypomnijmy, że w Rosji przyjęto plan, który zakłada pełne przejście na nadawanie cyfrowe 20 obowiązkowych kanałów telewizyjnych na lato 2019 roku.

Nadawcy regionalni ciągle zgłaszają, że wyłączenie sygnału analogowego wpłynie negatywnie na ich działalność. Przede wszystkim mogą nie przetrwać na rynku, ponieważ nie są obecni w multipleksach cyfrowych. Zauważono, że takim nadawcom trzeba stworzyć nowe warunki dla nadawania.

W zeszłym tygodniu podano, że Ministerstwo Rozwoju Cyfrowego, Łączności i Komunikacji Masowej zamierza rozwiązać tę kwestię w postaci przydzielenia oddzielnego slotu jednego z kanałów federalnych na rzecz telewizji regionalnej. Takim kanałem mógłby być OTR (Obszczestwiennoje Telewidienije Rossiji) z multipleksu RTRS-1 w DVB-T.

Źródło: telesputnik.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

950 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama