reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Będą nowe kanały w MUX 8 od TVP. Jakie? [akt.]

dodano: 2018-12-18 15:03 | aktualizacja: 2018-12-19 11:29
autor: Janusz Sulisz | źródło: wirtualnemedia.pl/300polityka.pl/forum Emitel

MUX 8 antena VHF 10 pytań i odpowiedzi Wszystko wskazuje na to, że Telewizja Polska i EmiTel w końcu zakończyły trudne negocjacje dotyczące pojawienia się kanałów TVP na MUX 8. Jest bardzo prawdopodobne, że jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia odbiorcy NTC (naziemnej telewizji cyfrowej) będą mogli wyszukać nowe kanały. Na razie nie wiadomo, jakie stacje TVP tam trafią. Głośno mówi się jedynie o TVP Rozrywka.

MUX 8 NTC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowe kanały w MUX 8 - wszystko zależy od decyzji zarządu Telewizji Polskiej

Jak donoszą Wirtualne Media, zakończyły się negocjacje pomiędzy Telewizją Polską a spółką EmiTel, która odpowiada za emisję sygnału z nadajników DVB-T. Na razie brak decyzji nadawcy, gdyż Telewizja Polska rozważa stawki za emisję, które zaproponował EmiTel. Zarząd TVP niesłusznie zastanawia się nad słabym zasięgiem MUX 8, co niekoniecznie jest prawdą, ponieważ badania oglądalności to jedno (o czym prezes Kurski wie doskonale, bo to komunikuje od dawna), a informacje z rynku instalatorów anten to zupełnie inna sprawa. Sytuacja zmieniła się na korzyść, a sklepach RTV nie brakuje anten na MUX 8.

Okazuje się, że TVP zapomniała zupełnie, że czas leci, a widzowie systematycznie zaopatrują się w nowsze anteny odbierające MUX 8. Jest jeszcze inna sprawa, że TVP samym ogłoszeniem, iż załącza konkretne kanały w MUX 8 spowodowałaby dużym boom na anteny wśród tych z widzów, którzy jeszcze nie mają odpowiednio dopasowanej instalacji antenowej. Szybko więc ta przysłowiowa oglądalność zwiększyłaby się do takiego poziomu, że już nie byłoby takiego narzekania.

Wydaje się, że zarząd TVP, pomijając wątpliwości co do zasięgu i cen za emisję, przyjmie warunki, bo widzowie przed świętami byliby zachwyceni nowymi kanałami Telewizji Polskiej w MUX 8.

Co ciekawe, 300Polityka.pl twierdzi, że decyzja na Woronicza już zapadła - Rada Nadzorcza TVP miała wyrazić zgodę na podpisanie umowy przez TVP i umowa z EmiTelem zostanie podpisana.

Jakie kanały TVP w MUX 8?

Telewizja Polska ma wybór, bo na MUX 8 może nadawać 3 kanały SD lub 1 HD + 1 SD. Wydaje się, że włączanie trzech stacji w jakości SD to raczej nie ma sensu, gdyż świat ogląda już w 4K/Ultra HD, więc jeden kanał w jakości HD przydałby się od razu, by widzowie nie byli zawiedzeni niską jakością. Podobno pewne jest, że będzie dostęp do TVP Rozrywka. Później ma być jeszcze zapowiadany nowy kanał TVP Nostalgia - będą tam programy, których nie ma na innych kanałach.

Skład MUX 8 od TVP mógłby wyglądać następująco - wszystkie w jakości SD: TVP Seriale, TVP Rozrywka, TVP Polonia.
Wydaje się, że najlepiej widzowie przyjęliby kanał TVP Sport w jakości HD, bo przypomnijmy, że w czerwcu TVP Sport (SD) zastąpił w MUX 3 kanał TVP Rozrywka, ale jakość sportowych wydarzeń w SD jest niska. Być może będzie to jednak TVP Sport HD i TVP Rozrywka (SD), choć ta ostatnia stacja może wrócić na MUX 3, a tu czasowo będzie jakiś inny kanał TVP. Z drugiej strony załączenie TVP Sport w HD zmusiłoby wielu widzów i fanów sportu na inwestycje w antenę na MUX 8.

Przypomnijmy, że na MUX 8 nadawane są kanały Nowa TV, Metro, Telewizja WP i Zoom TV. Liderem na razie jest Zoom TV, ale właściciele tych stacji liczą, że po włączeniu stacji TVP zwiększy się zasięg i ogólne zainteresowanie, a sam multipleks zostanie traktowany jak pełnoprawny MUX.

Aktualizacja:
Jak ustalił „Presserwis”, Telewizja Polska na MUX 8 zamierza umieścić TVP Rozrywka i TVP Sport HD. Co więcej na razie na MUX 3 pozostać ma TVP Sport w SD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii MUX 8


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2851S + pakiet Komfort+/Filmbox 6m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: dekoder ADB2851S (bez tunera DVB-T)...

179 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...

Adapter USB-C 8in1 hub wielofunkcyjny

Adapter 8in1 (przejściówka) USB-C do laptopa na HDMI, 2xUSB3.0, SD,...

199 zł Więcej...
reklama