reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Eutelsat zapewnił dosył dla japońskiego kanału 8K

dodano: 2018-12-03 13:35
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eutelsat/satkurier.pl

Eutelsat W wyniku współpracy japońskiego nadawcy publicznego NHK z operatorem Eutelsat możliwe było przeprowadzenie transmisji na żywo w rozdzielczości 8K z Watykanu w nowym satelitarnym kanale BS8K.

NHK BS8K


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Transmisja z Watykanu odbyła się 2 grudnia br., dzień po uruchomieniu kanału BS8K. Na jej potrzeby wykorzystano dosył przez satelitę Eutelsat 12 West B (12,5°W). Ponadto firma M-Three satcom zapewniła mobilny uplink. Docelowo sygnał został przekazany do Tokio, gdzie dokonano jego upliku na japońskiego satelitę.

Sygnał był nadawany w modulacji DVB-S2X, trybie 16APSK i kompresji obrazu H.265/HEVC. Materiał został nakręcony w rozdzielczości 8K (rozdzielczość 7680 x 4320) z szybkością 60 klatek na sekundę, przestrzenią barw BT.2020, 10-bitową głębią koloru, technologią HLG (Hybrid Log Gamma), z dźwiękiem 22.2-kanałowym.
 

Eutelsat od samego początku jest pionierem w dostarczaniu formatów HD i Ultra HD, a ta transmisja potwierdza wyjątkową pozycję satelity jako jednej z kluczowych technologii umożliwiających nadawanie sygnału 8K. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z klientami, takimi jak NHK, ponieważ wciąż podnoszą oni poprzeczkę dla branży nadawczej, aby zapewnić widzom jak najlepsze wrażenia wideo

- powiedział Gerry O’Sullivan, Executive Vice President, Global TV and Video, Eutelsat.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały 8K


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...