reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

FreeSports szykuje się do zmiany we Freeview

dodano: 2018-11-06 19:49
autor: RO | źródło: a516digital.com

FreeSports Brytyjski, bezpłatny kanał sportowy FreeSports ma szansę przeskoczyć na wyższą pozycję programową w naziemnej sieci cyfrowej Freeview. Będzie to możliwe dzięki nabyciu niszowej stacji emitującej telezakupy.

FreeSports


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
The Store to dwugodzinna nocna usługa z telezakupami, która została sprzedana przez CBS AMC UK Channel Partnership dla FreeSports. Dzięki temu nadawca sportowy może zamienić sloty w usłudze Freeview, przenosząc się z obecnej pozycji 95. na zajmowaną przez The Store pozycję 64.

Lokalizacja we Freeview może być zmieniona tylko w przypadku kanałów mających takiego samego właściciela, zgodnie z zasadami określonymi przez Digital UK, organizację odpowiedzialną za zarządzanie platformą cyfrowej telewizji naziemnej w Wielkiej Brytanii.

FreeSports ujawnił przypadkowo w zeszłym miesiącu na Twitterze wideo promujące usługę na pozycji 64. – aktualnie zajmowanej przez The Store. Po zauważeniu tego przez portal a516digital, wpis został szybko usunięty.

The Store był usługą pierwotnie należącą do ITV w 2013 roku i oferowaną wspólnie z JML. Współpraca jednak nie wypaliła, ale sam kanał pozostał w ograniczonej formie, zajmując nocny slot Freeview, aby zachować numer. Kiedy zasady regulujące przydzielanie numerów zostały rozluźnione, to ITV wykorzystało okazję do sprzedaży usługi dla CBS AMC UK Channel Partnership, co spowodowało, że CBS Action mógł przejąć wcześniejszy numer The Store – pozycję 39. Teraz FreeSports jest gotowy zrobić to samo.

Badania wykazały, że kanały na wyższych pozycjach mają większy potencjał, aby dotrzeć do widzów przeglądających przewodnik telewizyjny. Choć można łatwo wymieniać się numerami na Sky UK, to w ramach Freeview zasady są bardziej restrykcyjne, stąd sprzedaż niewielkich kanałów telezakupowych z jednej firmy do drugiej.

FreeSports wystartował pod koniec sierpnia 2017 roku i szybko zyskał popularność wśród fanów sportu. Jest to kanał ogólnodostępny, założony przez płatny Premier Sports w Wielkiej Brytanii.

FreeSports nie potwierdził jeszcze, kiedy zamierza wykorzystać swoje prawo do zmiany pozycji we Freeview.

Źródło: a516digital.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox DM900 RC20 UHD 2xS2 FBC

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1 399 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2021

10 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

49 zł Więcej...
reklama