reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Freeview przegoni Sky?

dodano: 2004-11-18 09:54
autor: Adrian Gąbka | źródło: Dspy

freeview_logo_sk.gif Liczba brytyjskich gospodarstw domowych, w których dostępna jest paczka cyfrowej telewizji naziemnej Freeview będzie większa niż liczba abonentów Sky jeszcze przed przyszłorocznymi świętami Bożego Narodzenia. Tylko w ciągu 2004 roku przybyło ponad 3 mln użytkowników Freeview. Bezpłatny brytyjski pakiet DVB-T jest teraz wykorzystywany w 5 mln domostw Zjednoczonego Królestwa.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Analitycy szacują, że pod koniec grudnia 2005 roku płatna platforma satelitarna Sky Digital będzie posiadała 7,5 mln abonentów, podczas gdy pakiet niekodowanych programów cyfrowej telewizji naziemnej Freeview 8 mln użytkowników. Obliczenia te wykonano biorąc pod uwagę dotychczasowy przyrost domostw, korzystających z Freeview oraz nieco większe tempo wzrostu abonentów Sky niż miało miejsce w ostatnich dwunastu miesiącach.

Czynnikiem przyspieszającym rozwój DVB-T na Wyspach Brytyjskich jest paczka ‘Top Up TV’, w której znajdują się najpopularniejsze kanały, znane z satelitarnych i kablowych pakietów płatnej telewizji. W niektórych regionach Wielkiej Brytanii już teraz dokonywane jest wyłączenie transmisji analogowych. Po części mobilizuje to tamtejszych mieszkańców do zaopatrzenia się w sprzęt do odbioru cyfrowej telewizji. Zanim jednak proces ten dojdzie do wielkich metropolii, trzeba będzie poczekać parę lat.

Sky Digital próbuje bronić się jak może przed mniejszym niż się początkowo spodziewał przyrostem abonentów oraz odpływem niektórych z nich do cyfrowej telewizji naziemnej. Nie wiadomo na ile pomogą wysiłki, takie jak duże kampanie promocyjne oraz pakiet niekodowanych program satelitarnych Freesat from Sky.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

199 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,8m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,8m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2021

10 zł Więcej...
reklama