reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

1 mld dol. rekompensaty za piractwo?

dodano: 2018-10-02 18:02
autor: HP | źródło: beIN Media

FOTO-MALE_360x270SatK_CZASZKA_diamond2.jpg 1 października światowa grupa medialna beIN Corp. (beIN) rozpoczęła międzynarodowy arbitraż inwestycyjny przeciwko Królestwu Arabii Saudyjskiej o odszkodowanie w wysokości ponad 1 mld dol., twierdząc, że bezprawnie została wyparta z rynku saudyjskiego i poddana temu, co zostało opisane jako najbardziej rozpowszechnione piractwo transmisji sportowych, jakie świat kiedykolwiek widział. Pisaliśmy o rywalizacji katarskiego beIN z pirackim nadawcą saudyjskich kanałów beoutQ.

beoutQ Sports


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
beIN szuka rekompensaty za „piractwo" w wysokości 1 mld dol.

Ten przełomowy przypadek jest jedynym znanym arbitrażem inwestycyjnym, jaki kiedykolwiek został wniesiony w związku z nielegalnym piractwem telewizyjnym, do tego jeszcze wspieranym przez jakieś państwo, w tym przypadku Arabię Saudyjską. Postępowanie arbitrażowe rozpoczyna się po powszechnym, publicznym potępieniu saudyjskiego, pirackiego kanału telewizyjnego beoutQ, który - w przeciwieństwie do arabskiego dostawcy usług satelitarnych Arabsat - jest powiązany z Rijadem - zorganizował plagę piractwa telewizyjnego na światowych transmisjach sportowych. Sprawa ma polityczne podłoże.

Treści premium, głównie sportowe transmisje, takie jak Premier League, Liga Mistrzów UEFA i Mistrzostwa Świata w piłce nożnej FIFA,były nielegalnie nadawane przez saudyjskie kanały o nazwie beoutQ. Pisaliśmy o tym tu i tu. Co ciekawe, Arabsat zaprzeczył, że brał udział w pirackich transmisjach, choć fachowcy jasno i wyraźnie ocenili, że tak było.

Po zawieszeniu stosunków dyplomatycznych z Katarem w czerwcu 2017 r., Arabia Saudyjska zainicjowała to, co beIN opisuje jako serię obelżywych środków skierowanych specjalnie przeciwko beIN, w celu wyparcia firmy z siedzibą w Katarze z lokalnego, saudyjskiego rynku nadawczego i zniszczenia wartości inwestycji beIN w Arabii Saudyjskiej.

W sierpniu Generalny Urząd ds. Konkurencji dla Arabii Saudyjskiej anulował licencję beIN na nadawanie w tym kraju, nakładając na nią karę w wysokości 2,6 mln dol. za... naruszenie konkurencji.

Niedozwolone i jednostronne środki przeciwko beIN obejmują:
  • unieważnienie prawa beIN do działania na terenie Arabii Saudyjskiej;
  • zakaz nadawania kanałów beIN;
  • zakaz importowania i dystrybucji dekoderów beIN;
  • zawieszenie wszystkich transakcji pieniężnych dla beIN;
  • blokowanie dostępu do stron internetowych  beIN i call center.

David Roney, partner w międzynarodowej kancelarii prawnej Sidley Austin LLP, który prowadzi arbitraż inwestycyjny w imieniu beIN, powiedział:

- beIN domaga się zadośćuczynienia za liczne nielegalne środki Arabii Saudyjskiej, które wykluczyły katarskiego nadawcę z kraju i zapewniają wsparcie dla wyrafinowanych piractwo zastrzeżonych treści multimedialnych beIN.

- beIN zastosuje wszystkie dostępne środki prawne, aby chronić swoje prawa i zapewnić pełne odszkodowanie.

Ta akcja jest jedynym znanym arbitrażem inwestycyjnym, jaki kiedykolwiek został wniesiony w związku z nielegalnym piractwem telewizyjnym wspieranym przez państwo - powiedział beIN.


Jak poinformował przedstawiciel beIN, państwo Katar rozpoczęło również akcję w Światowej Organizacji Handlu (WTO) w Genewie, oskarżając Arabię ​​Saudyjską o naruszenie praw własności intelektualnej.

Co ciekawe, Arabia Saudyjska zawsze odrzuca takie twierdzenia, mówiąc, że sama podejmuje działania w celu zwalczania kradzieży treści i zobowiązuje się chronić własność intelektualną.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

679 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...