reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nagra zabezpiecza Vodafone TV

dodano: 2018-09-06 12:00
autor: Janusz Sulisz | źródło: Nagra/Vodafone

Nagra Nagra, firma należąca do Kudelski Group, poinformowała, iż spółka telekomunikacyjna Vodafone wybrała i wdrożyła rozwiązanie Nagra Security Services Platform. Firma korzysta z tej platformy w celu zabezpieczenia swojej wielosieciowej usługi telewizyjnej Vodafone TV w kilku krajach, w tym we Włoszech, Grecji, Hiszpanii i Nowej Zelandii.

Nagra


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nagra Security Services Platform (SSP), wdrożona jako rozwiązanie oparte na chmurze i software-as-a-service, umożliwia Vodafone zabezpieczyć wiele typów sieci - w tym IPTV, transmisje hybrydowe i OTT - za pomocą jednej platformy ochrony treści. Nagra SSP zapewnia Vodafone klienta Nagra Connect dla konwergentnej ochrony treści CAS/DRM, a także OpenTV Player, aby bezpiecznie rozszerzyć wrażania z oglądania na urządzenia mobilne.
 

- Jako jeden z najszybciej rozwijających się dostawców usług szerokopasmowych na świecie, kluczowe było dla nas, aby współpracować z partnerem, który mógłby dostarczyć rozwiązanie specjalnie zaprojektowane dla sieci konwergentnych, ale które jest również łatwe do wdrożenia i odpowiada na naszą potrzebę skali i międzynarodowy zasięg - powiedział Nuno Sanches, kierownik ds. rozwoju produktu w Vodafone. - Nagra Security Services Platform i jej model oparty na chmurze pomogły nam to osiągnąć, umożliwiając szybki czas wprowadzenia na rynek usługi Vodafone TV.

- Zaawansowani dostawcy usług wielosieciowych, tacy jak Vodafone, coraz częściej szukają możliwości racjonalizacji swoich architektur pierwszej generacji poprzez wybór skalowalnego, modułowego rozwiązania opartego na chmurze w celu ujednolicenia wszystkich aspektów ochrony treści - powiedział Thierry Legrand, starszy dyrektor ds. sprzedaży w regionie EMEA w firmie Nagra. - Nagra Security Services Platform pozwala mu na to, niezależnie od tego, do której sieci lub urządzenia dostarcza swoje treści. Upraszcza to ich działanie i redukuje koszty ogólne, a jednocześnie pozwala spełnić wszystkie odpowiednie wymogi Hollywoodu i właścicieli praw sportowych w zakresie rozszerzonej ochrony treści.

Nagra SSP to pojedynczy pakiet rozwiązań, które spełniają wszystkie potrzeby ochrony treści. Jest również w pełni modułowy, zapewniając płynne i unikalne środowisko do zarządzania treściami na żywo / na żądanie w środowiskach IPTV, transmisji hybrydowej i multi-DRM OTT, umożliwiając operatorom takim jak Vodafone zarządzanie urządzeniami, abonentami, telewizją linearną i produktami na żądanie za pomocą pojedynczego systemu. Może być dostarczany operatorom jako model SaaS - tak jak w przypadku Vodafone - umożliwiając operatorowi działanie jako najemca w pojedynczym systemie, lub wdrażany w infrastrukturze chmury prywatnej. Oprócz czystej ochrony treści, Nagra SSP oferuje także szeroką gamę dodatkowych rozszerzeń zabezpieczeń, takich jak uwierzytelnianie urządzeń dla otwartych urządzeń i bezpieczne zarządzanie sesjami.

Nagra Connect to pojedynczy, konwergentny klient CAS/DRM (obsługujący Nagra PRM, kontrolowany przez operatora DRM), który oferuje wielosieciową, wieloużytkową, wielofunkcyjną rzeczywistość, pomagając operatorom zmniejszyć złożoność i koszty. Nagra Connect oferuje unikalną koncepcję Adaptive Security, która pragmatycznie wykorzystuje szeroką gamę infrastruktur bezpieczeństwa urządzeń, dzięki czemu jest doskonałym narzędziem do stopniowego unowocześniania istniejącej usługi. Nagra Connect można zaimplementować w dekoderach, urządzeniach otwartych lub podłączonych do sieci telewizorach, a także umożliwia natywne zabezpieczanie strumieniowania Netflix na dekoderach.

OpenTV Player zapewnia stałą i bezpieczną obsługę na wszystkich głównych platformach urządzeń otwartych (Windows, MacOS, iOS, Android). Zintegrowany z Nagra PRM, a także z wszystkimi odpowiednimi DRM-ami dla urządzeń otwartych (PlayReady, FairPlay, Widevine) i wspierany przez moduł multi-DRM Nsgra SSP, OpenTV Player osiąga najwyższy poziom zabezpieczeń na szerokiej gamie urządzeń sterowanych przez operatora i konsumentów.

Wyżej opisane rozwiązania ochrony treści zostaną zaprezentowane na stoisku Nagra na wystawie IBC 2018 w Amsterdamie (14-18 września).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

75 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...