reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pakiety Telepiu i Cyfra+ walczą z pirackimi kartami w terminalach

dodano: 2001-06-09 18:55 | aktualizacja: 2001-06-09 18:55
autor: | źródło:

Dwa pakiety włoski Telepiu i polska Cyfra+ rozpoczęły walkę metodami technicznymi z pirackimi kartami używanymi w terminalach. Objawy to prośba o włożenie oryginalnej karty i blokowanie się terminala.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Cyfra+ przejęła znaczne ilości różnych kart pirackich, w większości PIC (także oryginalne MOSC) i skasowała najczęściej spotykane na piratach klucze główne. Tym sposobem wyłączono część kart PIC.

Drugim sposobem są prawdopodobnie metody sprawdzania sygnatury. Przykładowo sprawdza się przez terminal, czy są zapisane 3 i 4 klucz - jeśli jest nieprawidłowo w stosunku do kart oryginalnych, to terminal jest blokowany. Canal+ Technologies wykrył wady oprogramowania kart PIC.

Trzecim sposobem jest sprawdzanie karty, który provider jest na pierwszym miejscu. Większość kart PIC i MOSC ma po kilku do kilkunastu providerów (czasami nadgorliwie za dużo!). Jeśli więc na pierwszym miejscu nie jest wpisana Cyfra+, to terminal Cyfry+ jest blokowany. Podobnie jest w przypadku terminali Telepiu itd. Prawdopodobnie nie będzie można oglądać przy pomocy terminala Cyfry+ kilku pakietów w Seca na jednej karcie, a pozostałe sposoby tak utrudnią życie nieuczciwym, że szybko może się im znudzić pirackie oglądanie.

To zapewne nie koniec technicznych działań Canal+ i Canal+ Technologies. Spodziewać się należy, na przykład, wymiany oryginalnych kart u wszystkich dystrybutorów Cyfry+, bo niektórzy z nich po cichu kopiują karty uznając, że taka karta będzie wiecznie pracować.

Wszystkie te metody dotyczą wyłącznie pirackich kart kodowych umieszczonych w terminalach Seca. Te same karty pirackie włożone do modułu AstonCrypt CI i odbiornika CI pracują bez większych problemów, nawet dla kanałów PPV. Wyraźnie wzrasta zainteresowanie klientów odbiornikami CI.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0m w wersji v2.1 dla...

59 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...