reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Arouca i Portal do Inferno - wrota do piekieł w Portugalii

dodano: 2018-07-11 16:03 | aktualizacja: 2019-10-16 13:53
autor: Janusz Sulisz | źródło: podrozezantena.pl

Arouca_napis_360px.jpg Mocno potaniały bilety na loty do Portugalii, a szczególnie do Porto (latają tam Ryanair i Wizz Air). Samo Porto jest piękne, ale okolice na wschód od tego miasta są dla Polaków prawie nieznane. Porto jest odległe o około 55 km od małego miasta Arouca (40°56′N 8°15′W) i około 35 km od zachodniej granicy gminy Arouca, a tam warto zobaczyć Portal do Inferno czy Rio Paiva.

Arouca_napis_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Passadiços do Paiva
Ścieżka wzdłuż rzeki Rio Paiva (www.passadicosdopaiva.pt/en)
Przejście się wzdłuż rzeki Paiva, dopływu rzeki Douro - niedaleko od Arouca (12 km), należy do obowiązkowej części zwiedzania tej okolicy. Zbudowano tam drewnianą konstrukcję z przejściem wzdłuż Rio Paiva o długości około 8,7 km. Czas przejścia całej ścieżki to 2 godziny i 30 minut. Drewniany trap wcale nie jest prosty, jest sporo podejść po schodach, więc trzeba mieć kondycję na tę ścieżkę. Planowana jest budowa 12 kilometrów ścieżki, jako jednego z z elementów Arouca Geopark. Położona jest godzinę drogi od Porto, Passadiços do Paiva pozwala opuścić rzeczywistość miejskiej przestrzeni Porto. Daje mały oddech z niesamowitymi widokami przełomu rzeki Paiva - polecam.
 
Schody w połowie drogi Passadiços do Paiva
Idziemy trapem drewnianym Passadiços do Paiva

W sierpniu 2017 r., podjęto decyzję o budowie 480-metrowego mostu dla pieszych nad rzeką Paiva. Przyznano budżet w wysokości około 1,7 mln euro. Ma być przeźroczysta podłoga o szerokości 1,2 m na superwytrzymałej, metalowej siatce. Kładka zostanie zawieszona na wysokości 150 metrów, wsparta jedynie dwoma kablami łączącymi oba brzegi rzeki w rejonie Garganta do Paiva, pozwalając zobaczyć wodospad Aguieiras i monumentalne schody Passadiços do Paiva od góry.
 
Mała kładka przy Passadiços do Paiva - duża przezroczyta dopiero w budowie
Tamtejsze aroukańskie krowy pasa się wzdłuż rzeki Paiva
Rio Paiva

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Europa


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...