reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

EmiTel i nadawcy komercyjni z kampanią dot. MUX 8

dodano: 2018-05-25 07:26 | aktualizacja: 2018-05-25 10:37
autor: Jerzy Kruczek | źródło: EmiTel

Cezary Żak kampania MUX 8 EmiTel, operator ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej, wspólnie z nadawcami telewizyjnymi Metro, Telewizja WP i Zoom TV prowadzą w mediach kampanię informacyjną dla odbiorców telewizji naziemnej. Twarzą akcji jest Cezary Żak, który w prosty sposób tłumaczy, jak odbierać nowe kanały MUX 8, które są dostępne dla ponad 97 proc. populacji Polski.

Cezary Żak kampania MUX 8


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

„Chwyć pilota i sam wyszukaj 3 nowe kanały TV naziemnej” to nazwa kampanii, której twarzą jest znany i lubiany aktor, Cezary Żak. To pierwsza duża kampania informacyjna multipleksu 8. Krok po kroku wyjaśniamy, jak skonfigurować odbiornik, by móc odbierać nowe kanały. Mam też nadzieję, że niebawem zakończymy negocjacje z telewizją publiczną i do obecnych 4 nadawców dołączy TVP z nowymi kanałami, w tym TVP Sport. To byłaby świetna wiadomość dla odbiorców telewizji naziemnej przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w piłce nożnej

– mówi Andrzej Kozłowski, prezes EmiTel S.A.

Obecnie na MUX 8 dostępne są 4 kanały – Metro, Nowa TV, Telewizja WP oraz Zoom TV. Budowa sieci MUX 8 naziemnej telewizji cyfrowej została ukończona 30 czerwca 2017 roku i - jak informuje EmiTel - została wykonana zgodnie z warunkami konkursu na rezerwację częstotliwości ogłoszonego przez UKE w marcu 2015 r. oraz wydanej decyzji rezerwacyjnej. Państwowy Instytut Łączności z Wrocławia potwierdził na podstawie przeprowadzonych pomiarów i analiz (zgodnie z obowiązującą na świecie metodologią), że uzyskano pokrycie ludnościowe obszaru Polski na poziomie 97,63 proc. Sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2017 roku również potwierdza spełnienie wymagań decyzji rezerwacyjnej związanych z pokryciem sygnałem telewizyjnym MUX 8 terytorium Polski stwierdzając, iż „Obecnie zasięg techniczny MUX 8 zbliżony jest do pozostałych multipleksów telewizyjnych (MUX 1, MUX 2 i MUX 3)”.
 

Sygnał multipleksu 8 umożliwia odbiór nowych kanałów prawie 98 proc. Polakom. Wskazywane w niektórych mediach wyniki braku zasięgu multipleksu ósmego wynikają z technicznych uwarunkowań u samych odbiorców. Często nie są oni świadomi, że aby odbierać nowe kanały trzeba je wyszukać w odbiorniku telewizyjnym. Zdarza się też, że widzowie nie posiadają anteny odbiorczej, której zakup w sklepie nie jest wielkim wydatkiem. W prowadzonej w mediach kampanii staramy się to w prosty sposób wytłumaczyć

– mówi Jerzy Godek, członek zarządu ds. techniki w EmiTel S.A.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii MUX 8


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,8m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,8m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

139 zł Więcej...