reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Włoski Sky kończy ze starszym VideoGuard?

dodano: 2018-04-17 00:00
autor: HacKing | źródło: inf. własna

pirat czaszka piractwo sharing Wygląda na to, że włoska platforma Sky szykuje się z ostatecznym i całkowitym rozprawieniem się z jakimkolwiek piractwem własnej oferty. 17 kwietnia operator testowo wygasił na jednym z mniej znaczących transponderów starsze CAID systemu VideoGuard, zostawiając jedynie najnowszą i najbezpieczniejszą wersję.

piractwo czaszka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zmiana dotyczy szyfrowanych kanałów SD o potencjalnie małym znaczeniu z tp. 77 (12,245 GHz, pol. H, SR: 29900, FEC: 5/6) satelity Eutelsat Hot Bird 13B (13°E). W większości nadawane są tam stacje FTA, ale są tam także: Fox +1, Fox Crime +1, Fox Life +1, Nick Jr +1, Fox Crime +2, History +1 oraz National Geographic +1.

Jak widać są to wyłącznie kanały z godzinnym lub dwugodzinnym przesunięciem czasowym, co zmniejsza ryzyko, że w przypadku jakichkolwiek problemów abonenci zostaliby pozbawieni dostępu do istotnych stacji. Zapewne jednak jeśli problemy się nie pojawią, to za moment identyczna operacja czeka pozostałe stacje.

Można zastanawiać się nad powodem - z jednej strony nie ma publicznie dostępnego rozwiązania, które pozwalałoby na dzielenie kart, oferta włoskiego Sky wydaje się dobrze zabezpieczona już teraz. Jednak z drugiej strony kanały włoskiego Sky mimo wszystko są w jakiś sposób dość powszechnie dostępne w ramach pirackich ofert IPTV. Gdyby chcieć wystrumieniować kanały z dekoderów - byłaby potrzebna ich spora ilość i osobne abonamenty, co czyniłoby cały proceder mocno nieopłacalnym... zatem pewnie jest jakiś inny sposób i Sky robi cios wyprzedzający, który może potencjalnie w pirackie IPTV uderzyć.

Czy to będzie działanie skuteczne, przekonamy się zapewne w momencie, gdy starsze CAID systemu VideoGuard poznikają także z reszty kanałów z oferty włoskiego Sky.

Dla porządku warto odnotować, że pozostawiany jest CAID 0x09CD, usuwane są 0x0919 i 0x093B.

Inną ciekawostką są testy... Nagra MA realizowane na tp. 88 (12,466 GHz, pol. V, SR: 29900, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK), gdzie obok 6 serwisów z nazwami, które są szyfrowane w VideoGuard są także 4 bez identyfikatorów z szyfrowaniem Nagra MA (CAID 0x1804 i 0x1805), ale to być może coś związanego z podpisaną niedawno umową z Mediaset.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Openbox AND-95

OPENBOX AND-95 to urządzenie - player 4K, który działa na...

189 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

499 zł Więcej...