reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Koh Phangan - dzika wyspa i Full Moon Party

dodano: 2017-08-10 19:03 | aktualizacja: 2019-10-16 14:02
autor: Janusz Sulisz | źródło: podrozezantena.pl

Tajland_koh_phangan_360px.jpg Na pewno tajska wyspa Koh Phangan jest dużo dziksza od pobliskich wysp Koh Tao i Koh Samui. Koh Phangan słynie głównie z imprez Full Moon Party w czasie pełni Księżyca. Na wyspie znajdują się piękne i puste plaże, obok są tanie bungalowy do wynajęcia. Co istotne nie ma tylu typowo komercyjnych turystów z Rosji czy Anglii, ilu na Koh Samui i nurków, ilu na Koh Tao. Nie ma tłoku, a ceny są bardzo przystępne. Poza sezonem jest tak pusto, że aż strach!

Koh Phangan Haad yao antenki


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Plaże Tong Nai Pan

Thong Nai Pan jest specjalną, północną i mniej znaną częścią wyspy - to tam wylądowaliśmy i założyliśmy w małym, niepozornym hoteliku bazę do zwiedzania wyspy. Jest tam plaża Thong Nai Pan Yai, czyli po tajsku duża, bo jest jeszcze tzw. mała - Noi. Thong Nai Pan Yai to według mnie druga po Bottle Beach najlepsza plaża na Koh Phangan. Przy plaży Thong Nai Pan Yai jest ciszej i tam można poczuć się nieco bardziej zrelaksowanym niż Thon Nai Pan Noi. Wolimy Thong Nae Pan Yai ze względu na przyrodę wokół. Blisko jest też świątynia buddyjska przy kanale. Zresztą kilka świątyń buddyjskich jest na Koh Phangan - złoto kipi, ale turystów to tam wielu nie ma. Warto zobaczyć chińską świątynię Kuan Yin albo Wat Phu Khao Noi.
 
Haad Yao - urocza plaża
Zaproszenie do baru przy plaży Haad Yao
Chińska świątynia Kuan Yin
Kuan Yin
Kuan Yin

Słonie na Koh Phangan

Słonie to zwierzęta, które zwykle pracują przewożąc na grzbiecie, ciągnąc za sobą lub tocząc przed sobą ciężary. Starsze słonie, które są już za słabe na taką pracę, przechodzą na emeryturę i zarabiają w turystyce. Na wyspie spotkaliśmy przy drodze z północy do portu Thong Sala możliwość przejechania się słoniami po dżungli. Oglądnęliśmy te tresowane słonie, potargaliśmy po uchu i tyle. Uznaliśmy, że nie warto ich dręczyć, jeżdżąc dla zabawy na ich grzebiecie na specjalnej ławeczce i dawać zarabiać Tajom.
 
Słoń gotowy do zabrania turystów na przejażdżkę po dżungli
Potargaliśmy go za uszko i daliśmy mu spokój, więc zabrał się za konsumpcję


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

319 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox AND-95

OPENBOX AND-95 to urządzenie - player 4K, który działa na...

189 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...