reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2021-10-24 - 2021-10-25

Gfinity Elite Series, czyli e-sport w Eleven Sports

dodano: 2017-07-28 15:18 | aktualizacja: 2018-07-31 12:23
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eleven Sports

Eleven Sports Grupa Eleven Sports podpisała umowę z czołowym organizatorem turniejów e-sportowych Gfinity, dzięki której będzie transmitować rozgrywki cyklu Elite Series na wszystkich rynkach, na których jest obecna.

Gfinity Elite Series


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Gfinity Elite Series, która ma ambicję stać się jedną z najbardziej innowacyjnych, angażujących i technologicznie zaawansowanych platform e-sportowych na świecie, zrzesza osiem zespołów biorących udział w trzech rozgrywkach: Street Fighter V, Counterstrike:GO (CS:GO) oraz Rocket League.

Wśród rywalizujących ze sobą drużyn znajduje się amerykańska Team EnVyUs, która niedawno została wybrana najlepszym zespołem roku przez Esports Industry Awards, a także Epsilon Esports – jeden z najlepszych europejskich klanów CS:GO. Podczas draftu obie ekipy miały prawo wybrać do swoich składów najlepszych amatorskich graczy występujących w Gfinity Challenger Series.

W Elite Series można oglądać również Polaków. Maksymilian „Trochu” Trocha i Mateusz „Pago” Pągowski grają dla zespołu Infused, a Paweł „Saju” Pawelczak dla Method.

Sezon Gfinity Elite Series, który rozpoczął się w lipcu, składa się sezonu zasadniczego oraz półfinałów i finału. Wszystkie mecze odbywają się na Gfinity Esports Arena w londyńskim Fulham Broadway. W przyszłości Gfinity zamierza wprowadzić Challenger Series oraz Elite Series na kolejne rynki.

Obecność amerykańskich i belgijskich drużyn oraz polskich graczy rywalizujących w Elite Series sprawia, że rozgrywki te wpisują się w strategię Eleven Sports, której ważnym elementem jest dopasowanie programu do zainteresowań lokalnych widzów. Jest to również wyjątkowa okazja, aby zaznajomić widzów tradycyjnych dyscyplin sportowych z innowacyjnymi i ciągle rozwijającymi się zawodami sportów elektronicznych o globalnym zasięgu.
 

- Sporty elektroniczne rozwijają się w szybkim tempie na całym świecie. Cieszymy się więc, że dzięki umowie z Gfinity będziemy mogli pokazać je widzom na wszystkich naszych rynkach - mówi Danny Menken, dyrektor zarządzający Grupy Eleven Sports. - Gfinity stara się stworzyć społeczność, w której gracze mogą grać, oglądać i uczyć się dzięki dynamicznym i angażującym treściom. Jest zatem idealnym partnerem dla Eleven Sports, którego celem jest zapewnienie widzom oferty dostosowanej do ich zainteresowań. W ten sposób docieramy do pełnych pasji fanów sportów elektronicznych z pokolenia „milenialsów” oferując im relacje z interesujących ich rozgrywek produkowane z myślą o nich.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z Eleven Sports, który jest doskonałym partnerem mającym możliwość dotarcia z transmisjami wysokiej jakości do fanów na liczących się w świecie e-sportu rynkach - mówi Neville Upton, dyrektor generalny Gfinity plc. - Eleven Sports pokazuje wielkie wydarzenia sportowe, jest więc świetnym miejscem do zaprezentowania realizowanych w HD rozgrywek Elite Series.

Do tej pory Gfinity zorganizowało 4,2 mln sesji gier, które łącznie zostały obejrzane ponad 100 mln razy w ponad 20 krajach przez ponad 1,2 mld minut, co czyni tę firmę jedną z najlepszych na świecie w swojej branży i kluczowym organizatorem turniejów typu e-sports premium w Wielkiej Brytanii.

Gfinity Elite Series - plan najbliższych transmisji w Eleven Extra:

28 lipca (piątek)
22:00 Street Fighter V

29 lipca (sobota)
22:00 Counterstrike: GO

30 lipca (niedziela)
18:00 Rocket League


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Esport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Spacetronik STC-33 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

569 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna pojedyncza E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin z pojedynczą opaską...

119 zł Więcej...