reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Sony - pierwszy odtwarzacz Blu-ray 4K UHD na zamówienie

dodano: 2017-07-18 21:50
autor: Janusz Sulisz | źródło: Sony Pro Europe

UBP-X1000ES_sony_360px.jpg Sony wprowadza pierwszy odtwarzacz Blu-ray® 4K Ultra HD dla wykonawców rozwiązań AV projektowanych na zamówienie. Nowy model UBP-X1000ES zapewni doskonały obraz 4K i dźwięk o najwyższej jakości (Hi-Res audio) najbardziej wymagającym miłośnikom rozrywki.

UBP-X1000ES_DiscOpen_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sony Professional Solutions Europe wprowadza do oferty nowy, referencyjny odtwarzacz Blu-ray 4K Ultra HD, który zrewolucjonizuje wyświetlanie obrazu w szeregu zastosowań profesjonalnych. Model UBP-X1000ES należy do serii ES i jest w pełni przystosowany do użytku w instalacjach na zamówienie (ang. Custom Installation - CI). Dzięki zastosowanym rozwiązaniom i technologiom zajmie on centralne miejsce w najbardziej zaawansowanych systemach audiowizualnych do kina domowego. Rozpoczęcie dostaw urządzenia planowane jest na obecne lato.
 

- Odtwarzacz Blu-ray UBP-X1000ES zaprojektowano, by zaspokoić rosnący popyt na rozwiązania 4K Ultra HD, które nie tylko zapewniają doskonałą jakość obrazu w kinie domowym, ale i kompleksowo spełniają szerszy wachlarz potrzeb z dziedziny domowej rozrywki — mówi Thomas Issa, menedżer ds. monitorów B2B w Sony Professional Solutions Europe.

- Nowy model sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających pasjonatów systemów audiowizualnych, pozwalając im uzyskać świetną jakość obrazu i dźwięku.


Jeden uniwersalny odtwarzacz

Odtwarzacz X1000ES obsługuje nośniki Blu-ray Disc Ultra HD oraz przesyłane strumieniowo materiały wideo o pełnej rozdzielczości 4K i dużym zakresie dynamiki (HDR). Dzięki większej szczegółowości, jasności i kontrastowi obrazu wiernie oddaje wizję twórców filmów i innych produkcji. Urządzenie odtwarza płyty Blu-ray Ultra HD w  rozdzielczości 4K, z dwukrotnie szerszym zakresem barw niż ze zwykłego odtwarzacza Blu-ray oraz nawet 100-krotnie szerszym zakresem dynamicznym zapewnianym przez technologię HDR. Wszystkie te elementy składają się na niespotykany dotąd realizm obrazu. 

W odtwarzaczu X1000ES zastosowano opracowany przez Sony napęd Precision HD. Pomaga on uzyskać dobre, stabilne parametry odczytu praktycznie każdego nośnika optycznego: DVD Video i DVD Audio, CD i Super Audio CD, Blu-ray 3D i BD-ROM. Oglądanie obrazu 4K przesyłanego strumieniowo z takich serwisów, jak Netflix, Amazon Video[1] czy YouTube, umożliwiają różne wbudowane kodeki wideo. 

Odtwarzacz jest wyposażony w specjalny tryb obrazu przeznaczony do oglądania materiałów HDR oraz zaawansowany system przetwarzania obrazu, który interpoluje materiały w formacie 1080p do jakości zbliżonej do 4K 60p. W przypadku wyświetlania materiału 4K HDR na telewizorze 4K SDR odtwarzacz X1000ES wykorzystuje specjalny algorytm Sony, by zagwarantować zamierzoną reprodukcję poziomów jasności i przejść kolorystycznych — a w rezultacie najlepszy możliwy obraz. 

Aby zapewnić maksymalnie intensywne wrażenia dźwiękowe, odtwarzacz UBP-X1000ES doskonale współpracuje z amplitunerami wyposażonymi w dekodery dźwięku „obiektowego”: Dolby Atmos™ i DTS:X™. 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy obsługuje ponadto pliki z muzyką o wysokiej rozdzielczości w formacie DSD (do 11,2 MHz) oraz LPCM (do 192 kHz). 

Pod względem jakości wykonania model UBP-X1000ES godnie kontynuuje tradycje prestiżowej serii ES. Podstawa montażowa „rama-belka” (FB) zwiększa sztywność konstrukcji, a ograniczony wpływ wibracji to zasługa górnej płyty o strukturze plastra miodu, radiatora sf oraz mimośrodowych nóżek. Z myślą o osłabianiu wibracji i zakłóceń elektrycznych zaprojektowane są nawet demontowalne uchwyty do szaf typu rack (sprzedawane oddzielnie). 

Model X1000ES zawiera ponadto szereg innych rozwiązań właściwych dla produktów klasy ES, w tym dwa wyjścia HDMI z niezależnymi ścieżkami audio i wideo. Pozłacane wyjścia - HDMI, dwukanałowe analogowe oraz koncentryczne cyfrowe - poprawiają przewodnictwo. 

Praca w instalacjach na zamówienie

Firma Sony planuje, że w przeciwieństwie do zwykłych odtwarzaczy Blu-ray 4K Ultra HD model X1000ES uzyska certyfikaty czołowych dostawców systemów automatyzujących dla domu, takich jak Control4, Crestron czy Savant. Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w praktycznie wszystkie łącza wykorzystywane dziś w złożonych instalacjach na zamówienie. Do sterowania można więc użyć przewodu Cat5, sieci bezprzewodowej Wi-Fi, dwukierunkowego łącza RS232C oraz wejścia IR-IN. Odtwarzacz jest także wyposażony w system obsługi z poziomu przeglądarki internetowej i zgodny z ihiji — chmurowym rozwiązaniem wykorzystywanym przez instalatorów rozwiązań do ich zdalnej konserwacji przez sieć. 

Ceny i dostępność

Nowy odtwarzacz UBP-X1000ES jest oferowany wyłącznie podmiotom instalującym systemy na indywidualne zamówienie i objęty 3-letnią gwarancją. Będzie on dostępny u autoryzowanych dealerów sprzętu AV Sony AV oraz dostawców systemów na zamówienie już w lecie br. Ceny nie są jeszcze ustalone.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Odtwarzacze Blu-ray


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...