reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Egipscy piraci skazani

dodano: 2017-07-05 12:18
autor: HP | źródło: Irdeto

Cardsharing_stop_SK_360px.jpg Firma Irdeto, specjalizująca się w zabezpieczeniach treści wideo i usług płatnej telewizji dla operatorów, razem z platformą MultiChoice Africa Limited (MAL) potwierdziły, że w Kairze skazano trzech egipskich piratów, którzy założyli nielegalną platformę cardsharingową z ponad 163 tys. „lewych” abonentów. 

cardsharing Egipt wielbłądy pustynia piramidy


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W Kairze wykryto duże, cyberprzestępcze „konsorcjum”, które nielegalnie oferowało usługi wysokiej jakości treści. Trzech oskarżonych uznano za winnych wszystkich zarzutów. Zostali skazani na 2 lata więzienia i grzywnę 3.700 euro.

Piraci oferowali odpowiedni sprzęt i płatny dostęp do nielegalnych treści. De facto stworzyli własną, piracką platformę o dużej liczbie „abonentów". W ten sposób piraci „dorobili się” aż 163.802 „lewych abonentów”, którzy mieli nieautoryzowany dostęp do treści od wielu międzynarodowych nadawców, w tym m.in. MultiChoice Africa. Podkreślić należy rozległą współpracę między egipską policją ds. cyberprzestępczości, MultiChoice Africa Limited (MAL) i Irdeto, a skazanie piratów było tylko kulminacją w jednej z największych operacji nad egipską siecią pirackiej platformy pay-tv.

Ktoś pomyślałby, że w Egipcie czy w Afryce to wszystko wolno - okazuje się, że nawet tam piractwo nie będzie tolerowane. To taka informacja do piratów, że piractwo jest poważnym wykroczeniem.

Wstępne dochodzenie przeciwko podejrzanym rozpoczęło się dzięki partnerstwu między MAL i Irdeto. Później wyniki dochodzenia zostały złożone do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Egiptu. Kairska policja szybko przeprowadziła naloty. Odkryto wiele elementów służących do pirackiej działalności, w tym serwery, prawie 40 kart wielu operatorów pay-tv, kilka pirackich dekoderów i innych urządzeń związanych ze współdzieleniem kart, czyli cardsharingiem. Podczas nalotów policji znaleziono i zarekwirowano gotówkę w wysokości 220 tys. dol. Dalsze dochodzenie policji wykazało ponad 5000 reklam dla urządzeń pirackich na platformie B2B Alibaba.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Card sharing


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak alu ścienny AS Sat 60cm

Aluminiowy stojak ścienny 60cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

129 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...