reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

18 tys. euro grzywny za piractwo Sky D

dodano: 2017-05-22 11:40 | aktualizacja: 2017-06-13 12:34
autor: HP | źródło: Sky/DF

piractwo_streaming_360px.jpg W postępowaniu cywilnym w sądzie okręgowym w Hamburgu sędzia nakazał zapłacić odszkodowanie w wysokości ponad 18 tys. euro na przez operatora nielegalnej platformy streamingowej Stream4u.tv i jej usługodawcy technicznemu dla operatora platformy Sky Deutschland.

Sky DE Sky Deutschland


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Orzeczenie sądu jest skutkiem pierwszej sprawy przed sądem cywilnym o odszkodowanie z powodu nielegalnego przesyłania strumieniowego  kanałów Sky w Niemczech w zakresie odpowiedzialności solidarnej. Oznacza to, że dostawca jest również odpowiedzialny za pełną kwotę w wyniku pomocy jako wspólnie odpowiedzialny dłużnik, ponieważ sąd okręgowy uznał, że dostawca, który dostarczył niezbędny sprzęt, zdawał sobie sprawę, że sprzęt byłby wykorzystywany do nielegalnego rozpowszechniania treści platformy Sky.

Zdaniem Sky Deutschland, każdy dostawca usług technicznych poinformowany przez Sky o nielegalnym korzystaniu z usług operatora telewizji płatniczej narażony jest na znaczną odpowiedzialność, jeśli dostawca usług nie zareaguje natychmiast i zakończy świadczonych usług, które uzane są za pirackie.

- To orzeczenie jest ostrzeżeniem dla wszystkich osób biorących udział w nielegalnym rozpowszechnianiu treści Sky

- powiedział Thomas Stahn, Dyrektor ds. Przeciw Piractwu i Technologii w Sky Deutschland.

- W przeciwieństwie do prawa karnego - dodał Stahn - każdy udzielający pomocy technicznej jest również odpowiedzialny za pełne szkody poniesione poszkodowanym stronom - niezależnie od tego, czy pomoc techniczna skorzystała na nielegalnym biznesie czy była tego nie do końca świadoma.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...