31.03 Szósty mecz GKS - Cracovia rozstrzygnie o MP

dodano: 2017-03-29 21:45 | aktualizacja: 2017-03-29 23:49
autor: Janusz Sulisz | źródło: sport.tvp.pl

hokej_cracovia_tvp_sport_360px.jpg Hokeiści GKS Tychy mogli zapewnić sobie mistrzostwo Polski, ale w piątym meczu finału Polskiej Hokej Ligi przegrali na własnym lodowisku z Comarch Cracovią 2:4 (0:2, 1:1, 1:1). W rywalizacji do czterech zwycięstw zespół z Tych prowadzi 3-2. Szósty mecz w piątek 31 marca w Krakowie - transmisja w TVP Sport.

Krakowianie zdawali sobie sprawę, że środowe starcie jest dla nich meczem „o życie", co przełożyło się na to jak wyglądały pierwsze minuty. Goście rozpoczęli z impetem i już w 13. minucie objęli prowadzenie – w zamieszaniu pod bramką najsprytniejszy okazał się Bartosz Dąbkowski, który z najbliższej odległości wepchnął krążek do bramki.

Gospodarze wyglądali, jakby perspektywa zdobycia mistrzostwa Polski krępowała ich ruchy, a hokeiści Cracovii zaciekle próbowali zdobyć drugą bramkę. To się udało dwie minuty przed końcem pierwszej tercji, gdy Tomas Sykora wpakował krążek do bramki po precyzyjnym podaniu Petra Kalusa.

GKS otrząsnął się na początku drugiej tercji. W 23. minucie szybką kontrę pięknym strzałem w okienko wykończył Jan Semorad. Niedługo potem dwie dobre okazje dla gospodarzy zmarnował Marcin Jeziorski, a bardziej skuteczny w 39. minucie był Sykora, który w zamieszaniu podwyższył prowadzenie Cracovii.

Trzecia tercja przebiegała pod dyktando gospodarzy, ale kontaktowego gola strzelili dopiero cztery minuty przed końcem – mocnym uderzeniem z dystansu popisał się Michał Kotlorz. Trener GKS Jiri Sejba, by wzmocnić siłę ataku, wprowadził zawodnika z pola w miejsce bramkarza. Wykorzystał to Lukas Zib, który po przejęciu krążka posłał go do pustej bramki ustalając wynik na 2:4.

Szóste spotkanie w piątek 31 marca 2017 r. w Krakowie.
Transmisja w TVP Sport, sport.tvp.pl i aplikacji mobilnej od godz. 19:15.