reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Vu+ Ultimo 4K - test odbiornika

dodano: 2017-03-27 14:03
autor: Konrad Dąbek | źródło: SAT Kurier 1-2/2017

Vu+ Ultimo 4K Tak, jak zapowiadaliśmy w wydaniu magazynu SAT Kurier 12/2016, na początek roku na rynek trafił odbiornik Vu+ Ultimo 4K, będący aktualnie najpotężniejszym i najlepiej wyposażonym tunerem gotowym do odbioru Ultra HD. Wystarcza, że napiszemy, iż można mieć w nim nawet… 18 głowic, to już zapewne wywoła zaskoczenie, a to tylko mały urywek jego możliwości.

Vu+ Ultimo 4K


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

VU+ ULTIMO 4K A DVB-S2X

W wydaniu magazynu SAT Kurier 1-2/2017 opisujemy pierwszy odbiornik gotowy do DVB-S2X: Octagon SF4008. Jest wyraźnie tańszy niż Vu+ Ultimo 4K, ale DVB-S2X ma. Niestety aktualnie choć Ultimo 4K jest ponad 2 razy droższy – DVB-S2X nie odbiera. Pewnie może to wywołać szok, gdyż za taką cenę nabywcy mają prawo spodziewać się wszystkiego co najlepsze. No ale z DVB-S2X nie udało się, z niezależnych przyczyn sprzętowych.

Satelitarne tunery FBC oparte są o rozwiązane Broadcom BCM45208, które DVB-S2X nie wspiera. Broadcom jest na etapie przygotowania analogicznego rozwiązania (BCM45308) gotowego na DVB-S2X, ale na premierę Ultimo 4K nie było ono gotowe, ostatnie informacje od producenta Broadcom wskazują, że chip FBC z DVB-S2X był na etapie próbek, nie regularnej sprzedaży, nie ma też informacji o nim na stronie Broadcom.

W efekcie producent stanął przed wyborem albo DVB-S2X, albo FBC i postawił na FBC. Wg deklaracji Broadcom nowy chip z DVB-S2X ma być zgodny z wersją bez DVB-S2X, więc opracowanie nowych głowic nie powinno stanowić problemu, a że tunery w Ultimo 4K są wymienne, to wszystko w rękach producenta Vu+, gdy tylko stosowne podzespoły się pojawią, albo zaproponowanie zwykłej głowicy bez FBC, ale z DVB-S2X jak to zrobiono w przypadku odbiornika Octagon SF4008.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Testy


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...

Przyrząd do zarabiania kabli (CaP)

mini obcinaczka do kabli koncentrycznych

20 zł Więcej...