reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj

Vu+ Ultimo 4K - test odbiornika

dodano: 2017-03-27 14:03
autor: Konrad Dąbek | źródło: SAT Kurier 1-2/2017

Vu+ Ultimo 4K Tak, jak zapowiadaliśmy w wydaniu magazynu SAT Kurier 12/2016, na początek roku na rynek trafił odbiornik Vu+ Ultimo 4K, będący aktualnie najpotężniejszym i najlepiej wyposażonym tunerem gotowym do odbioru Ultra HD. Wystarcza, że napiszemy, iż można mieć w nim nawet… 18 głowic, to już zapewne wywoła zaskoczenie, a to tylko mały urywek jego możliwości.

Vu+ Ultimo 4K


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

VU+ ULTIMO 4K VS SOLO 4K I UNO 4K

Redakcja opracowała tabelę na bazie informacji z serwisu wiki.vuplus-support.org, uzupełniając dane o dodatkowe informacje i na tej bazie można wyciągnąć szereg istotnych wniosków, zwłaszcza dotyczących tego, czy warto wydać na Ultimo 4K więcej.

Najważniejsze różnice:
 • najmocniejszy procesor z całej rodziny Vu+ Ultra HD (cztery rdzenie, najwyższy z modeli)
 • najwięcej pamięci RAM – 3 GB (pozostałe modele 2 GB, co jednak i tak jest dość dużą ilością)
 • możliwość instalacji HDD wewnątrz, także dużych 3,5’’ (w Solo 4K można zainstalować 2,5’’, w Uno 4K tylko USB)
 • 2 czytniki karet i 2 gniazda na moduły CAM (w Solo 4K jest o 1 gniazdo CAM mniej, a w Uno 4K także 1 czytnik kart mniej)
 • wbudowane Wi-Fi (także 5 GHz, w Solo 4K tylko 2,4 GHz, w Uno 4K brak)
 • wbudowany Bluetooth (pozostałe modele go nie posiadają)
 • największy wyświetlacz 4’’ LCD (Solo 4K ma 3,5’’, Uno 4K nie posiada żadnego wyświetlacza)
 • możliwość instalacji największej ilości tunerów – nawet do 18 (jeśli zamontujemy komplet tunerów FBC i jedną głowicę dual, w Solo 4K tunery FBC są wbudowane – razem 8 i można zamontować głowicę Dual, w Uno 4K maksimum to komplet FBC – 8 tunerów)
 • ilość gniazd na tunery wymienne (3) pozwoli wykonać niemal dowolną kombinację i ilość głowic (w Solo 4K głowica satelitarna FBC jest na stałe i jest jedno gniazdo na klasyczny tuner, a Uno 4K ma tylko jedno gniazdo FBC, więc można tam umieścić albo satelitarny albo kablowy tuner FBC, naziemnego brak)
 • dostępne jest klasyczne analogowe wyjście audio na Cinch (w Uno 4K jest jack 3,5mm, a w Solo 4K analogowego wyjścia audio brak)
 • jako jedyny z trójki modeli Ultra HD od Vu+ ma wejście HDMI (ale z limitem rozdzielczości zapisu do 720p)
 • ilość rdzeni procesora umożliwia obsługę podwójnego transkodowania HD, czyli w trakcie oglądania można dodatkowo przetwarzać dwa kanały i przesyłać np. na urządzenia mobilne

No i teraz wszystko tak naprawdę zależy od tego, co potrzebujemy. Już Uno 4K jest niezwykle szybki, responsywny, posiada bogate wsparcie od strony oprogramowania i realizuje wszystkie cele, jakie stawia się przed sprzętem Ultra HD. Jeśli jednak chcemy wyświetlacz i dodatkowy czytnik kart, to bardziej oczekiwania spełnia Solo 4K. Gdy natomiast potrzebujemy dwóch gniazd na moduły, to już tylko Ultimo 4K tu pomoże.

Ultimo 4K oczywiście jest wydajniejszy i szybszy z jednej strony z uwagi na dodatkowe rdzenie procesora (bo nie jego taktowanie), z drugiej także za sprawą zasobów pamięci RAM, która pomieści więcej. Jeśli tylko mamy pomysł, jak można wykorzystać drzemiącą w nim moc, ilość tunerów lub po prostu cenimy sprzęt z najwyższej półki i chcemy mieć w domu urządzenie w tej chwili najpotężniejsze, to wybór jest jasny – Ultimo 4K. Pod marką Vu+ celowo są jednak trzy modele, właśnie po to, aby dać coś dla każdego, także tych, którzy chcą solidny sprzęt, ale możliwości instalacji 18 tunerów nie potrzebują.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Testy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

379 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...