reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Vu+ Ultimo 4K - test odbiornika

dodano: 2017-03-27 14:03
autor: Konrad Dąbek | źródło: SAT Kurier 1-2/2017

Vu+ Ultimo 4K Tak, jak zapowiadaliśmy w wydaniu magazynu SAT Kurier 12/2016, na początek roku na rynek trafił odbiornik Vu+ Ultimo 4K, będący aktualnie najpotężniejszym i najlepiej wyposażonym tunerem gotowym do odbioru Ultra HD. Wystarcza, że napiszemy, iż można mieć w nim nawet… 18 głowic, to już zapewne wywoła zaskoczenie, a to tylko mały urywek jego możliwości.

Vu+ Ultimo 4K


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

RANKING OPROGRAMOWANIA

Jako że redakcja spróbowała każdej z dostępnych wersji oprogramowania wydanych do 20 stycznia, to dla ułatwienia czytelnikom przedstawiamy subiektywny ranking, co naszym zdaniem najlepiej wgrać. Zastrzegamy, że to tylko nasza opinia i dodatkowo mogą pojawić się aktualizacje, które rozwiążą pewne problemy w innych wersjach.

Zastrzegamy na wstępnie, że obsługa CI+ w momencie przygotowywania zestawienia była dostępna tylko w VTi.
Opis uwzględnia stan z 20 stycznia. Oprogramowanie w świecie odbiorników linuksowych jest aktualizowane bardzo często, więc już po wydaniu magazynu z pewnością przynajmniej do części wersji pojawią się poprawki i sytuacja może się zmienić.

Ranking oprogramowania dla Vu+ Ultimo 4K (styczeń 2017):
1. VTi 11.0.1 (najbardziej dopracowany, w zasadzie wszystko działa)
2. BlackHole 3.0.3 (także bez zauważalnych problemów)
3. OpenBH 0.6 (BlackHole budowany na bazie softów Open, także bez problemów, ale na razie odbiega możliwościami, twórcy dopiero przenoszą kolejne funkcje)
4. OpenPLi 5 (tylko nieoficjalne wersje, poprawki wymaga obsługa wyświetlacza, reszta wydaje się działać prawidłowo)
5. ruDREAM 5 (nietypowa obsługa wymaga przyzwyczajenia się, np. wejście do menu głównego możliwe po dłuższym przytrzymaniu klawisza Menu, krótkie uruchamia menu podręczne, brak dostępu do pobierania dodatków)
6. OpenATV 6 (tylko nieoficjalne wersje vuplus-images.co.uk, mocno zmodyfikowane względem czystego OpenATV, na razie awaryjne, m.in. problemy z konfiguracją sieci, z wyborem 4K, nie działa wyświetlacz, niestabilne działanie tunerów)
7. PBnigma VX 6.0 (na razie bardzo wczesna wersja, problemy zbliżone do OpenATV, przy czym z siecią nie łączy się w ogóle, ale dość dopracowany od strony OSD i pomysłowy image, największa nadzieja, po rozwiązaniu aktualnych problemów może to być ciekawe oprogramowanie)

Drobna porada dla VTi – po wgraniu czystej wersji zalecana jest zmiana czcionki przez Menu – VTi – Ustawienia – Vu_HD_1080P, gdyż oryginalna zastosowana w tej skórze ma problemy z polskimi znakami. Należy ją zastąpić na VuPlus. Być może zostanie to skorygowane, jest to problem czysto kosmetyczny.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Testy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

719 zł Więcej...