reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Vu+ Ultimo 4K - test odbiornika

dodano: 2017-03-27 14:03
autor: Konrad Dąbek | źródło: SAT Kurier 1-2/2017

Vu+ Ultimo 4K Tak, jak zapowiadaliśmy w wydaniu magazynu SAT Kurier 12/2016, na początek roku na rynek trafił odbiornik Vu+ Ultimo 4K, będący aktualnie najpotężniejszym i najlepiej wyposażonym tunerem gotowym do odbioru Ultra HD. Wystarcza, że napiszemy, iż można mieć w nim nawet… 18 głowic, to już zapewne wywoła zaskoczenie, a to tylko mały urywek jego możliwości.

Vu+ Ultimo 4K


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

INSTALACJA DYSKU 2,5’’ lub 3,5’’

Odbiornik jest przygotowany do współpracy z dyskami twardymi – zarówno mniejszymi 2,5’’, jak i klasycznymi pełnowymiarowymi 3,5’’. Producent nie zdecydował się na wysuwaną tackę jak w modelu Solo 4K, więc w celu instalacji trzeba Ultimo 4K rozkręcić. Nie jest to trudne – standardowo mamy do czynienia z pięcioma śrubkami – dwie na ścianach bocznych i trzy z tyłu (lewo, prawo, środek). Odkręcamy je, mając odbiornik odłączony od zasilania.

W środku bez trudu uda się wypatrzeć sporych rozmiarów podstawkę – jest przykręcona czterema śrubami – także trzeba je wykręcić, aby móc do niej dokręcić dysk. Jeśli posiadamy większy dysk 3,5’’, to gumowe dystanse z zestawu należy wcisnąć w zewnętrzne otwory, a jeśli 2,5’’, to w wewnętrzne. Do każdego z typów dysków są w zestawie z odbiornikiem dostarczane różne śruby (dla dysków 3,5’’ mają szerszy gwint), więc wybieramy odpowiednie i przykręcamy dysk tak, aby jego złącza były skierowane w stronę płyty głównej. Następnie przykręcamy samą podstawkę do obudowy.

Jako że w obudowie jest bardzo dużo miejsca, to prosto jest podłączyć dysk do zasilania i wejścia SATA – są w różnych miejscach na płycie głównej, ale przewód jest wystarczająco długi, a samych złącz nie można pomylić – nie da się zamienić wtyczek, bo są zupełnie różne.
Gdy dysk podłączymy – należy zamknąć obudowę i zakręcić ją pięcioma śrubkami, a na koniec podłączyć i uruchomić odbiornik. W zależności od zastosowanego oprogramowania dysk albo podmontuje się samemu, albo trzeba to zrobić ręcznie.

Przykładowo w VTi 11 komunikat o wykryciu pojawi się sam i odbiornik zaproponuje przejście do menedżera urządzeń. Jeśli go pominiemy, to później można tam wejść przez menu, VTi, Menadżer urządzeń. W środku podłączony dysk powinien być widoczny. Przyciskiem żółtym można go zainicjować, przy okazji dzieląc na partycje wg gotowych schematów, a zielonym – zamontować (wciskamy drugi raz zielony i wybieramy ścieżkę, najczęściej/media/hdd). Po tym dysk jest gotowy do pracy.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Testy


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...