reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraiński regulator zatwierdza zmianę satelity dla kanałów Inter

dodano: 2016-08-05 09:12
autor: RO | źródło: mediananny.com/satsis.info/satkurier.pl

Astra Narodowa Rada Ukrainy ds. telewizji i radia odnowiła licencje na nadawanie drogą satelitarną 8 kanałów grupy medialnej Inter Media Group. Chodzi o nowego operatora satelitarnego. Przypomnijmy, że zmiana wystąpiła na początku 2016 roku, kiedy Inter Media Group zerwał porozumienie z izraelskim Spacecom i nawiązał współpracę z luksemburskim SES. W wyniku tego posunięcia, nadawca opuścił satelitę Amos 3 (4°W) i przeszedł na Astra 4A (4,8°E).

Inter Media Group


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Spacecom podał do sądu ukraiński koncern za wcześniejsze zerwanie z nim kontraktu i nawiązanie współpracy z innym operatorem satelitarnym. 14 stycznia 2016 roku Sąd Gospodarczy w Kijowie przyznał rację spółce Spacecom i zobowiązał grupę medialną do zakończenia transmisji z Astra 4A (4,8°E). Od tamtej pory izraelski operator czekał na wypełnienie sądowego zobowiązania, jednak Inter nadal pozostawał przy współpracy z SES .

Faktem jest, że Narodowa Rada Ukrainy ds. telewizji i radia po 7 miesiącach zatwierdziła zmianę operatora satelitarnego dla kanałów Inter Media Group. Prawdopodobnie jednak konflikt z izraelskim Spacecom wciąż nie został rozwiązany i nie wiadomo, na jakim jest etapie.

Od 8 stycznia 2016 roku koncern Inter Media Group oferuje wszystkie 8 kanałów za pośrednictwem satelity Astra 4A (4,8°E) z transpondera nr B36 o częstotliwości 12,399 GHz, pol. V (SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S). W ofercie znajdują się niekodowane Inter, NTN, Mega, K1, K2, Zoom TV, Piksel TV i Enter Film.

Inter Media Group w niepełnym składzie powróciła na pojemności satelitarne izraelskiego operatora Spacecom pod koniec kwietnia br.. Niekodowany przekaz kanałów Inter i NTN pojawił się z satelity Amos 2 (4°W), tp. 23 (10,806 GHz, pol. H, SR: 30000, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK). Grupa medialna skorzystała jednak z innej stacji uplink - MMC STB zamiast wcześniejszej Sat Telecom, która z kolei obsługuje własny transponder na satelicie Amos 3 (4°W).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii FTA


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/12 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/12 HD rozdziela sygnał niezależnie...

400 zł Więcej...
reklama