reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Włoskie DVB-T rośnie w siłę

dodano: 2004-07-28 14:49
autor: Adrian Gąbka | źródło: SatNet

dvb_t_logo_sk.jpg W ciągu czterech miesięcy rozprowadzono we Włoszech ponad 273 tysiące terminali cyfrowej telewizji naziemnej. Każdy z nich jest wart 150 euro. Największa sprzedaż tunerów przeznaczonych do odbioru DVB-T przypadła na kwiecień. Wydano wtedy ponad 93 tysiące terminali.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dobre wyniki włoska cyfrowa telewizja naziemna zanotowała również w maju, kiedy rozprawdzono prawie 84 tysiące tunerów. Największą popularnością 'cyfrówka' cieszy się na Północy Włoch. Regionem, którego pozycja w statystykach stale wzrasta jest Lombardia. Dużą liczbą sprzedanych terminali może poszczycić się także Lazio. Słabym zainteresowaniem cieszy się DVB-T w południowej Kampanii.

W tunery do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej zainwestowano 120 milionów euro. Obecnie zwróciło się już 41 milionów, co stanowi 34,5 proc. całej sumy pochłoniętej w inwestycję. We Włoszech o względy odbiorców naziemnej cyfrówki rywalizują RAI i Mediaset.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł Conax Smit + karta nc+ TNK 1m

Karta startowa TNK Mix na 1 miesiąc + do kompletu...

199 zł Więcej...

Kabel HDMI biały 19pin HQ 10m

10m kabel połączeniowy HDMI1.4 w kolorze białym.

120 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

Najnowszy moduł CAM CI+ 4K ECP z ofertą „nc+ telewizja...

199 zł Więcej...
reklama