reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cyfrowe Tokio

dodano: 2004-06-28 12:49
autor: Adrian Gąbka | źródło:

Japonia Przypuszczalnie w japońskim Tokio i czterech sąsiednich dystryktach 6,4 miliona gospodarstw domowych będzie posiadało dostęp do cyfrowej telewizji naziemnej. Władze tworzą w chwili obecnej analizy zainteresowania i powodzenia projektu ucyfrownienia miasta. W październiku \'cyfrówka\' ruszy tam pełną parą.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pierwsze 120 tys. gospodarstw domowych posiada już dostęp do telewizji cyfrowej. Częściowy przekaz cyfrowej telewizji naziemnej został rozpoczęty w Tokio, Nagoyi i Osace w grudniu zeszłego roku.

Obecny projekt jest koordynowany przez pięć największych stacji telewizyjnych. Pierwsze testy rozpoczną się na początku sierpnia. Programy będą nadawane z Tokio Tower. W sierpniu mieszkańcy, którzy posiadają dostęp do cyfrowej telewizji naziemnej będą mogli śledzić relacje z Igrzysk Olimpijskich w Atenach w standardzie HDTV. Obecnie 'cyfrówka' dostępna jest tylko w centralnej części Tokio w celach edukacyjnych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

259 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6934 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem SNR,...

299 zł Więcej...
reklama