reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sukcesy niemieckiego DVB-T

dodano: 2004-06-24 13:03
autor: Adrian Gąbka | źródło: Infosat,S+K

DVB-T-uberalles_sk.jpg Wdrażanie cyfrowej telewizji naziemnej do Niemiec to sukces za sukcesem. Dopiero z powodzenia inwestycji cieszyli się mieszkańcy Berlina a w regionie Kolonia/Bonn sprzedano ponad 100 tysięcy terminali do odbioru DVB-T, zaledwie w cztery tygodnie po uruchomieniu emisji na tym obszarze.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podwójna emisja przekazów cyfrowego i analogowego potrwa w Nadrenii Westfalii do maja przyszłego roku. Po tym okresie mieszkańcy regionu będą mogli oglądać wyłącznie cyfrową telewizję naziemną. Uruchomiona 24 maja bieżącego roku cyfrowa telewizja naziemna w Hanowerze/Brunszwiku podziela tempo rozwoju DVB-T z Bonn i Kolonii.

Tamtejszy regulator rynku medialnego ogłosił możliwość ubiegania się o koncesje dla nowych kanałów. Zostaną one uruchomione w październiku. Również w innych landach Niemiec nastąpi w tym czasie rozszerzenie oferty programowej o nowe stacje. W 2005 roku DVB-T zostanie uruchomione w kolejnych miastach. Będą to Monachium, Norynbergia, Lipsko, Halle, Erfurt, Weimer, Kassel, Stuttgart, Mannheim, Ludwighafen, Schwerin oraz Rostock. Cyfrowa telewizja naziemna będzie wtedy dostępna w prawie wszystkich większych miastach kraju za Odrą.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox DM900 RC20 UHD 2xS2 FBC

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1 399 zł Więcej...

Multiswitch Triax TMS 9x4P

Markowy (duński) multiswitch Triax TMS 9x4P rozdziela sygnał niezależnie z...

375 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

49 zł Więcej...
reklama