reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Mediaset z Dolby w DVB-T

dodano: 2004-05-11 14:25
autor: Janusz Sulisz | źródło: Dolby Laboratories Inc.

dolby_digital_logo_sk.jpg Włoski nadawca Mediaset zdecydował się na rozpoczęcie testów i już nadaje programy telewizji naziemnej w Dolby Digital. Mediaset będzie pierwszym włoskim nadawcą, który dostarczy widzom dodatkowych wrażeń poprzez fonię w standardzie Dolby Digital 5.1.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oczekuje się, że jeszcze w tym roku Mediaset rozpocznie nadawanie pierwszych filmów w Dolby Digital. Mediaset jest pionierem we Włoszech pod tym względem. Zespół pracowników Audio International, profesjonalnego dystrybutora Dolby we Włoszech, pracuje razem z Mediaset, by zapewnić najlepsze możliwe rezultaty wprowadzenia nowego formatu audio.

Dodatkowo, aby zastosować Dolby Digital dla transmisji, nadawca zastosuje Dolby E dla wewnętrznego nadawania wielu kanałów, który jest kompatybilny infrastrukturą techniczną i wyposażeniem.

Włoscy widzowie bedą mogli korzystać z dźwięku Dolby Digital po podłączeniu dekodera DVB-T do kina domowego. Ponieważ kanały Mediaset są dosyłane via satelita Hot Bot Bird, to prawdopodobnie będą dostępne też satelitarnie z Dolby Digital (co prawda niektóre z nich są kodowane w Seca -MediaGuard 1).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

139 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...