reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Mediaset z Dolby w DVB-T

dodano: 2004-05-11 14:25
autor: Janusz Sulisz | źródło: Dolby Laboratories Inc.

dolby_digital_logo_sk.jpg Włoski nadawca Mediaset zdecydował się na rozpoczęcie testów i już nadaje programy telewizji naziemnej w Dolby Digital. Mediaset będzie pierwszym włoskim nadawcą, który dostarczy widzom dodatkowych wrażeń poprzez fonię w standardzie Dolby Digital 5.1.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oczekuje się, że jeszcze w tym roku Mediaset rozpocznie nadawanie pierwszych filmów w Dolby Digital. Mediaset jest pionierem we Włoszech pod tym względem. Zespół pracowników Audio International, profesjonalnego dystrybutora Dolby we Włoszech, pracuje razem z Mediaset, by zapewnić najlepsze możliwe rezultaty wprowadzenia nowego formatu audio.

Dodatkowo, aby zastosować Dolby Digital dla transmisji, nadawca zastosuje Dolby E dla wewnętrznego nadawania wielu kanałów, który jest kompatybilny infrastrukturą techniczną i wyposażeniem.

Włoscy widzowie bedą mogli korzystać z dźwięku Dolby Digital po podłączeniu dekodera DVB-T do kina domowego. Ponieważ kanały Mediaset są dosyłane via satelita Hot Bot Bird, to prawdopodobnie będą dostępne też satelitarnie z Dolby Digital (co prawda niektóre z nich są kodowane w Seca -MediaGuard 1).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

259 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM900 RC20 UHD Triple Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1 399 zł Więcej...
reklama