reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

2-7.09 wystawa IFA 2016 w Berlinie

dodano: 2016-07-20 10:52 | aktualizacja: 2016-07-28 23:15
autor: Jerzy Kruczek | źródło: IFA/satkurier.pl

wystawa IFA W dniach 2-7 września 2016 roku w Berlin ExpoCenter City odbędzie się wystawa elektroniki użytkowej IFA 2016. Na stoiskach kilkuset firm będzie można zobaczyć najnowsze produkty i rozwiązania, w tym telewizory UHD 4K z HDR, nagrywarki Blu-ray UHD, okulary VR, kamerki sportowe, rozwiązania dla inteligentnego domu, urządzenia kontrolujące stan zdrowia, skanery i drukarki 3D oraz wiele innych.

wystawa IFA


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Choć produkcję telewizorów Ultra HD rozpoczęto zalewie kilka lat temu, to weszły już one powszechnego użytku. W sklepach oferowany jest szeroki wachlarz modeli 40-calowych i większych. Innowacją w tym zakresie jest standard HDR (wysoki zakres dynamiki), dzięki któremu oglądane obrazy mają większy kontrast i są bardziej zbliżone do tego, co widzi na co dzień ludzkie oko. Kolejną ważną cechą, pozwalającą na osiągnięcie niesamowitych wrażań podczas oglądania telewizji, jest głębia koloru, która w najnowszych modelach telewizorów wynosi aż 10 bitów na piksel.

Inną nowością prezentowaną na IFA 2016 będą odtwarzacze Blu-ray UHD. Odwiedzający targi będą mogli obejrzeć najnowsze produkcje UHD HDR największych hollywoodzkich wytwórni. Nie minie dużo czasu, nim będzie sami będziemy mogli nagrywać filmy z wakacji w pełnym UHD - z dużą liczbą klatek na sekundę, HDR, itd. Technologia idzie bowiem stale do przodu i nim się obejrzymy dostęp do zaawansowanych funkcji będzie możliwy także z poziomu zwykłych aparatów kompaktowych czy sportowych kamerek.

IFA to także nowe aplikacje i funkcje telewizorów Smart TV. Wszystko będzie szło w kierunku ujednolicenia doświadczeń użytkownika tak, by wszystkie treści multimedialne były łatwo dostępne na każdym urządzeniu. Prym wieść będzie second screen. Po raz pierwszy w historii telewizory będą w stanie automatycznie rozpoznawać, jaki rodzaj urządzenia został podłączony (Blu-ray, dekoder czy inne), by następnie nadawać odpowiedni kod do pilota. Dzięki temu rozwiązaniu, możliwe będzie sterowanie wszystkimi urządzeniami wideo za pomocą jednego pilota.

Na IFA 2016 nie zabraknie całej gamy wearables (urządzeń ubieralnych), takich jak smartwatche czy inteligentne bransoletki, mierzące podstawowe funkcje życiowe organizmu oraz służące do kontroli aktywności fizycznej człowieka.

Prezentowane będą również skanery i drukarki 3D, umożliwiające wydrukowanie modeli architektonicznych, zabawek, obuwa, unikalnych rzeźb artystycznych, delikatnej biżuterii, a nawet ubrań. Drukarki 3D mogą być używane nawet do produkcji krzeseł, stolików i dużych wazonów. Większość z tych drukarek jest przeznaczona do pracy z tworzywami sztucznymi, chociaż istnieją pewne urządzenia, które mogą tworzyć obiekty metalowe z opiłek metalu przez stapianie ich za pomocą wiązki laserowej. Niektóre modele mogą pracować nawet ze środkami spożywczymi, takimi jak czekolada i cukier, aby tworzyć smaczne dekoracje. Natomiast projekty dla trójwymiarowych produktów drukowanych są tworzone za pomocą specjalnych skanerów 3D i oprogramowania.

Wszystko to, a także okulary do rzeczywistości wirtualnej, głośniki WiFi i Bluetooth, urządzenia do streamingu wideo oraz wiele, wiele innych będzie można zobaczyć na targach IFA 2016 już w dniach 2-7 września br.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wystawy na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

379 zł Więcej...