reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Koniec kanału Animax

dodano: 2016-05-06 14:17 | aktualizacja: 2016-05-06 15:58
autor: Anita Kaźmierska | źródło: DWDL.de/satkurier.pl

Animax DE Sony Pictures Television (SPT) zakończy na niemieckim rynku nadawanie kanału Animax, który zadebiutował w Europie dziewięć lat temu. W przyszłości Animax, skierowany dla miłośników japońskiego anime, będzie oferowany wyłącznie jako usługa na życzenie (VOD).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał płatnej telewizji Animax zakończy nadawanie 1 lipca 2016 roku. Od tego czasu będzie dostępny wyłącznie „na życzenie”, potwierdził u nadawcy serwis DWDL.de. Jak twierdzi SPT, krok ten jest reakcją na „bardzo intensywne nielinearne użytkowanie treści Animax oraz rosnące zapotrzebowanie ze strony widzów, aby oglądać programy na życzenie”.

Już w ciągu ostatnich dwóch tygodni przed zmianą, ramówka telewizji ulegnie przebudowie. Animax w ostatnich dniach swojego działania, od 18 czerwca będzie emitował wyłącznie maratony takich produkcji, jak „Steins;Gate”, „Fate/Zero” czy „Sword Art Online”.

30 czerwca Animax pożegna się z widzami pierwszym sezonem „Sailor Moon Crystal”. Po godz. 23:55 zapowiedziany zostanie pierwszy odcinek drugiego sezonu „Sailor Moon Crystal”, dla którego Animax posiada wyłącznie prawa SVOD.

W jaki sposób Animax będzie osiągalny jako usługa VOD, nadawca ogłosi w najbliższych tygodniach. Na chwilę obecną nie są znane też ceny, w jakich będzie można uzyskać dostęp do treści Animax.

Przypomnijmy, że 1 kwietnia 2014 roku Animax zakończył nadawanie również w Czechach, Słowacji i na Węgrzech.

Zapowiedzi startu Animax w Polsce pojawiały się wielokrotnie, jednak kanał nigdy u nas nie wystartował i już nie wystartuje, chyba że w formie VOD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 7-8/2020 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2020

10 zł Więcej...

Konwerter Single Fuba DEK 106 LTE

Markowy pojedynczy konwerter Fuba DEK 106 o wsp. szumów 0,1dB...

65 zł Więcej...
reklama