reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Szybko rośnie włoska D-Free

dodano: 2004-04-19 09:06
autor: Janusz Sulisz | źródło: Digital-sat.it

Carl Sartori, prezydent Raisata, odpowiedzialny za plany rozwoju cyfrowej telewizji we włoskiej sieci RAI, przewiduje, że do końca 2004 roku we Włoszech zostanie sprzedanych 1 milion odbiorników DVB-T do odbioru cyfrowych, naziemnych multipleksów D-Free. Na razie jest ich 200 tysięcy i szybko przybywa.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Naziemna platforma D-Free zaczyna być popularna, bo koszty miesięcznego abonamentu satelitarnej platformy Sky Italia, która teraz zarządza Murdoch sięga nawet 55 euro miesięcznie. Odbiornik dla D-Free kosztuje jednorazowo min. 100-120 euro.

Plany wzrostu liczby abonentów D-Free moga się powieść, bo już wyprodukowano ponad 360 tys. odbiorników, które czekają na nabywców, a ceny są coraz bardziej atrakcyjne. Wkrótce miliony tanich odbiorników DVB-T ma trafić do włoskich hipermarketów.

Na chwilę obecną RAI pokrywa 61 proc. populacji z jednego z multipleksów, 55 proc. z dwóch, a plany mówią o pokryciu 70 proc. kraju do końca 2004 roku. Podobnie jest z kanałami Mediaset, ale tu plany mówią o 80 proc. pokrycia do końca 2005 roku.

Dotąd w D-Free zainwestowano blisko 23 mln euro. Ostatnio włączono kolejny muzyczny kanał Radio Italia TV, który jest przekazywany do naziemnych nadajników przez satelitę Hot Bird z 11,387H (SR=27500, FEC=2/3). Tam też są nadawane kanały Mediaset dla D-Free (z oznaczeniem DTT i czasami kodowane w Seca-MediaGuard 1).

spis kanałów włoskiej D-Free


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

Antena Inverto 90 grafit

Antena stalowa, 90cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym. Produkt...

169 zł Więcej...