reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Freeview popularna w Irlandii

dodano: 2004-04-18 20:13
autor: Anna Sulisz | źródło: DS/Irish Times

freeview_logo_sk.gif Ku zaskoczeniu brytyjska, naziemna platforma cyfrowa Freeview jest bardzo popularna w... Irlandii, chociaż usługa jest przeznaczona tylko dla Wielkiej Brytanii. Według dziennika Irish Times około 100 tys. odbiorników do odbioru Freeview zostało sprzedanych irlandzkim widzom mieszkającym blisko granicy Północnej Irlandii.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Odbiór programów Freeview jest możliwy w północnej części Irlandii z nadajników umieszczonych w okolicach Belfastu i Newry.

Interesujące jest to, że w samej Irlandii jest już aż połowa z liczby widzów korzystających z Freeview w Północnej Irlandii, a tych ocenia się na 200 tys.

Dostępność Freeview w Irlandii może mieć wpływ na rządowe plany, by uruchomić własny 10 kanałowy pakiet DVB-T. Naziemna telewizja cyfrowa już ma ujemny skutek wpływ na jednego z największych irlandzkich operatorów sieci kablowych - Chorus.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł DeltaCam DUO

Najnowszy uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM DUO REV 2.0 Deltacrypt CI ...

539 zł Więcej...

Konwerter Twin Fuba DEK 217 LTE

Markowy, podwójny konwerter Universal Twin Fuba o współczynniku szumów 0,1dB...

125 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...
reklama