reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Hiszpański Canal+ uniemożliwił korzystanie z pirackich kart

dodano: 2001-04-07 13:39 | aktualizacja: 2001-04-07 13:39
autor: | źródło:

Od kilku dni hiszpański Canal+ skutecznie zblokował możliwość oglądania programów PPV, w tym słynnych Taquilli X i XX, przy pomocy pirackich kart w terminalach SECA.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dotąd wielu posiadaczy terminali Cyfry+ (abonentów legalnych i nielegalnych) korzystało z pirackich kart PIC i powtórnie aktywowanych kart Cyfry+, by oglądać głównie hiszpańskie kanały porno (podobno w celach edukacyjnych:) - tj. nauki języka hiszpańskiego).

Teraz nie ma takiej możliwości mimo, że klucze są znane w Internecie dla wszystkich pakietów w Seca. Terminal wyłącza obraz po kilku minutach. Nie ma na razie na to żadnego "lekarstwa". Uznać trzeba więc, że tym razem hiszpański Canal+ znalazł skuteczne lekarstwo na oglądaczy przyrodniczych kanałów. Ciekawe na jak długo i czy czasem pozostałe pakiety nie skorzystają z tego "lekarstwa"?

Wiadomo, że Canal+ przejął w wielu krajach różne typy kart pirackich i przesłał je do Canal+ Technologies do rozpracowania przez specjalistów od systemu Seca. Widać już pierwsze efekty ich pracy i może być jeszcze gorzej, bo Canal+ ma wiele do stracenia, jeśli nie będzie walczył z piractwem na wielu płaszczyznach, także technologicznie.

Interesujące jest jednak to, że ta sama piracka karta prawdopodobnie będzie pracować dla tychże kanałów hiszpańskich w odbiorniku CI w module AstonCrypt CI (Seca).

Co prawda, zapowiadane są obniżki cen modułów Seca, ale w związku z tą sytuacją i taniejącymi odbiornikami CI, może się znów okazać, że zainteresowanie przerośnie możliwości dostaw z Aston France i ceny szybko wzrosną.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

169 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 60cm

Aluminiowy stojak ścienny 60cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

129 zł Więcej...