reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Opoka.tv z koncesją KRRiT

dodano: 2015-07-25 05:37 | aktualizacja: 2015-07-25 07:23
autor: Łukasz Knapik | źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji/satkurier.pl

Opoka.tv HD Opoka TV HD 25 czerwca br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) udzieliła spółce Dla Jezusa Sp. z o.o. z siedzibą w Siemianowicach Śląskich koncesji na rozpowszechnianie w sieciach telekomunikacyjnych programu telewizyjnego pod nazwą Familijna Telewizja Muzyczna Opoka.tv. Koncesja obowiązuje od dnia 25 czerwca 2015 roku i wygasa z dniem 24 czerwca 2025 roku. Program będzie rozpowszechniany codziennie, nie mniej niż 10 godzin na dobę i będzie miał charakter wyspecjalizowany - muzyczno-familijny o tematyce chrześcijańskiej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał Opoka.tv będzie rozpowszechniany w sieciach telekomunikacyjnych takich jak: Evio, Echostar Studio z Poznania, JMDI z Warszawy, Elsat z Rudy Śląskiej, Mazowieckie Sieci Światłowodowe z Kawęczynka, Telpol/Joy TV z Sosnowca (więcej tutaj), Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa z Tarnobrzega, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Kole z Koła, Stowarzyszenie „Telewizja Teofilów B” z Łodzi, AP Media S.C. z Jasła, Volta Communications z Gdańska, Voice Net Sp. z o.o. z Rzeszowa, SAV Sp. z o.o. z Białegostoku, Telekomunikacja Podlasie z Białegostoku i Telewizja Kablowa Dipol Sp. z o.o. z Zambrowa.

Kanał Opoka.tv otrzymał koncesję od KRRiT. Na zdjęciu Daria Olechowska, która prowadzi na antenie tej stacji program „Gorąca 10 CCM”, foto: Dla Jezusa


Wnioskodawca wystąpił o koncesję na rozpowszechnianie programu o charakterze wyspecjalizowanym - muzyczno-familijnym o tematyce chrześcijańskiej, opierającego się na wyodrębnionej kategorii muzyki: „Współczesnej Muzyki Chrześcijan” (CCM), adresowanego do osób kierujących się tradycyjnymi wartościami chrześcijańskimi. W programie prezentowane będą polskie i zagraniczne teledyski największych gwiazd CCM, wywiady i dyskusje z artystami tego nurtu, nowości i ciekawostki CCM oraz audycje o tematyce religijnej - modlitwy i katechezy. W odpowiedzi na zapotrzebowanie odbiorców, emitowane będą filmy dokumentalne, animowane i fabularne, audycje rozrywkowe, poradnicze, dla dzieci i młodzieży, realizujące wyspecjalizowany charakter programu. W programie promowane będą wartości chrześcijańskie i prorodzinne. Wnioskodawca zadeklarował codzienne nadawanie programu w wymiarze nie mniejszym niż 10 godzin na dobę. Wnioskodawca przewiduje, że audycje wytworzone pierwotnie w języku polskim mają wypełnić 33 proc., a audycje europejskie ponad 50 proc. kwartalnego czasu nadawania programu. Zadeklarowany przez wnioskodawcę wcześniej wymieniony udział procentowy jest zgodny z wymaganiami ustawy o radiofonii i telewizji w tym zakresie.

W dniu wydania koncesji (zgodnie z załączoną listą wspólników spółki Dla Jezusa Sp. z o.o.) wspólnikami spółki są: Adam Stefan Pradela i Adam Bogusław Grabolus.

Przypomnijmy, iż internetowa telewizja Opoka.tv jest dostępna od 2008 roku (więcej tutaj). Na przełomie 2013 i 2014 roku pojawiły się zapowiedzi startu pełnowymiarowego kanału prezentującego muzykę chrześcijańską na bazie radia Opoka.fm (więcej tutaj i tutaj). Stacja w ofertach pierwszych operatorów pojawiła się w 2014 roku (więcej tutaj).

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD Dual

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 570 zł Więcej...

Kabel Megasat Quattro 90dB 10m

Tani, poczwórny przewód koncentryczny 75 ohm w kolorze białym Chess...

70 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X8

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

590 zł Więcej...
reklama