reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Piraci z Łodzi złapani

dodano: 2001-04-05 12:06 | aktualizacja: 2001-04-05 12:06
autor: | źródło:

Policjanci z Wydziału PG Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi współpracując z policją francuską zlikwidowali największą w Europie Środkowej wytwórnię nielegalnych, telewizyjnych kart dekodujących.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podczas przeszukań firm z branży elektronicznej i mieszkań prywatnych na łódzkich ul. Górnej i Polesiu policjanci zabezpieczyli kilkaset kart pirackich i programatorów, liczącą ponad 130 stron dokumentację sprzedaży klientom z Europy Zachodniej, komputery wraz z oprogramowaniem oraz urządzenia służące do klonowania kart telefonów komórkowych.

Prowadzące nielegalną działalność firmy tylko w ciągu kilku ostatnich miesięcy zdołały obsłużyć ponad 3 tys. klientów. Oferowane przez nich do sprzedaży karty rozkodowujące kosztowały od 200 do 300 złotych. Klient ponosił jednorazową opłatę nie uiszczając comiesięcznego abonamentu.

Sprzedawcy podawali właściwe kody lub wskazywali strony internetowe, gdzie było można je znaleźć. Zamówienia składano telefonicznie, drogą pocztową na konkretne adresy lub skrytki pocztowe a także przez Internet. Tam właśnie pirackie firmy przedstawiały bogaty katalog sprzedaży wysyłkowej, wraz z cennikiem i wskazówkami montażu urządzenia.

Część zestawów policjanci zabezpieczyli w firmach kurierskich, gdzie były już przygotowane do wysyłki poza granice kraju. Bardzo szybko sprzedaż objęła cały świat, począwszy od Polski przez Francję, Holandię, Belgię, aż po Kanadę, Stany Zjednoczone i Izrael. Policjanci ustalają pełną liczbę wszystkich odbiorców.

Zatrzymano czterech mężczyzn. Wszyscy są właścicielami firm elektronicznych. Trzech z nich studiuje, jeden jest absolwentem łódzkiej uczelni. 22-letni Adam Ł., jego rówieśnik Maciej S., 25-letni Tomasz B o raz 23-letni Piotr G. odpowiedzą karnie z ustawy o prawie autorskim. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

549 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0m w wersji v2.1 dla...

59 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...