reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ČT Sport HD, TV Nova i TV Prima z testami DVB-T2 w HEVC

dodano: 2015-06-02 12:01 | aktualizacja: 2015-06-02 14:29
autor: Jerzy Kruczek | źródło: parabola.cz

HEVC_HD_satkurier_150px W Pradze i środkowych Czechach rozpoczną się transmisje testowe trzech czeskich stacji telewizyjnych ČT Sport HD, TV Nova i TV Prima w nowym standardzie kompresji HEVC w multipleksie DVB-T2. Wiadomo już, że pod koniec czerwca Telewizja Polska i Emitel przetestują w Warszawie bliżej nieznane stacje TVP w podobnej konfiguracji DVB-T2 i HEVC.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Firma České Radiokomunikace, podała, że środę 3 czerwca 2015 r o godz. 10:00 rozpoczną się pierwsze w Europie Środkowej, testy transmisji cyfrowej telewizji DVB-T2 z użyciem kodeka HEVC (H.265 - następcy MPEG-4 H.264). 

Pilotażowe testy są niezbędne do sprawdzenia i dobrania optymalnych parametrów dla transmisji w standardzie DVB-T2, przy użyciu nowego kodeka HEVC. 

České Radiokomunikace przeprowadzi eksperymenty z DVB-T2 z wieży telewizyjnej Žižkov na kanale 50 z kodekiem HEVC (High Efficiency Video Coding). To następca MPEG-2 i MPEG-4. DVB-T2 z kodekiem HEVC powoli staje się standardem części nowo wprowadzanych modeli telewizorów na czeskim rynku. Weryfikacja zgodności z telewizorami jest również częścią tego testu. Nowy standard DVB-T2 z kodekiem HEVC zwiększy zdolność przesyłową sieci transmisji NTC, co pozwoli między innymi na nadawanie wszystkich kanałów SD/HD, które dotąd były emitowane w DVB-T/MPEG-4, aby je emitować w jakości HD. To daje powody do szybkiego przejścia z DVB-T/MPEG-4 na DVB-T2/HEVC. Jest to nieuniknione także w Polsce - pytanie kiedy?

Transmisja testowa w Czechach jest zaplanowana od 3 czerwca 2015 roku aż do 28 lutego 2016 roku. Nie powinna mieć wpływu na istniejące transmisje naziemnej telewizji DVB-T w Pradze i środkowych Czechach.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Osmo Pocket

950 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

220 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM900 RC20 UHD Triple Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1 399 zł Więcej...
reklama