reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wybrano operatora sieci DVB-T2 z HEVC w Niemczech

dodano: 2015-03-17 16:43 | aktualizacja: 2015-03-25 14:16
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Media Broadcast/satkurier.pl

Media Broadcast Media Broadcast, operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej z siedzibą w Kolonii, otrzymał od niemieckiego regulatora medialnego licencję pozwalającą mu na zarządzanie siecią naziemnej telewizji w standardzie DVB-T2 w Niemczech. Licencja ta jest ważnym krokiem dla rozwoju naziemnej telewizji cyfrowej w tym kraju.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sieć DVB-T2, która zostanie zbudowana przez Media Broadcast, oznacza kanały HD, a także poszerzenie dotychczasowej oferty dla widzów. W przyszłości planowane jest także wprowadzenie oferty hybrydowej, czyli dodatkowych pakietów kanałów, które widzowie będą mogli odbierać bezpośrednio na swoich telewizorach, za pośrednictwem Internetu.

Co istotne nowy standard DVB-T2 zostanie wprowadzony w połączeniu z kodekiem HEVC. Pierwsze telewizory DVB-T2/HEVC są już dostępne na niemieckim rynku, a ich oferta będzie się poszerzać.

- Przyznanie licencji operatora platformy jest wielkim sukcesem dla Media Broadcast - powiedział Wolfgang Breuer, prezes i dyrektor generalny Media Broadcast. - Ostro pracujemy nad naszym wejściem na rynek konsumencki oraz nad budowaniem naszej platformy telewizyjnej z szeroką gamą programów w standardzie DVB-T2. Dla użytkowników DVB-T2 pozostanie opłacalną drogą transmisji, łatwą w odbiorze, także na urządzeniach mobilnych. Naziemna telewizja cyfrowa zrobi w ten sposób krok do przodu, a wszyscy widzowie będą odbierać poprzez antenę cyfrową więcej kanałów w lepszej jakości obrazu.

Techniczna budowa nowej platformy cyfrowej DVB-T2 rozpocznie się wiosną 2016 roku. Najpierw do nowej technologii skonwertowane zostaną częstotliwości DVB-T w obszarach miejskich. Nadawcy publiczni planują rozpocząć migrację do DVB-T2 w 2017 roku i zakończyć ją w połowie 2019 roku. Udane testy w tej technologii są już prowadzone w Berlinie i Monachium.

- Szybkie i płynne przejście na DVB-T2 wymaga szybkiego ustalenia dalszej niezbędnej polityki pasma i warunków technicznych - powiedział Michael Moskob, dyrektor ds. regulacyjnych w Media Broadcast. - Częstotliwości używane obecnie przez nadawców muszą pozostać dostępne do czasu aż konwersja zostanie zakończona.

Według nieoficjalnych informacji redakcji satkurier.pl, w Polsce testów DVB-T2 z kodekiem HEVC należy spodziewać się jeszcze w tym roku. Będzie je prowadzić Telewizja Polska wraz z partnerami.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

449 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

599 zł Więcej...

Konwerter Single Fuba DEK 106 LTE

Markowy pojedynczy konwerter Fuba DEK 106 o wsp. szumów 0,1dB...

65 zł Więcej...
reklama