reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wybrano operatora sieci DVB-T2 z HEVC w Niemczech

dodano: 2015-03-17 16:43 | aktualizacja: 2015-03-25 14:16
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Media Broadcast/satkurier.pl

Media Broadcast Media Broadcast, operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej z siedzibą w Kolonii, otrzymał od niemieckiego regulatora medialnego licencję pozwalającą mu na zarządzanie siecią naziemnej telewizji w standardzie DVB-T2 w Niemczech. Licencja ta jest ważnym krokiem dla rozwoju naziemnej telewizji cyfrowej w tym kraju.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sieć DVB-T2, która zostanie zbudowana przez Media Broadcast, oznacza kanały HD, a także poszerzenie dotychczasowej oferty dla widzów. W przyszłości planowane jest także wprowadzenie oferty hybrydowej, czyli dodatkowych pakietów kanałów, które widzowie będą mogli odbierać bezpośrednio na swoich telewizorach, za pośrednictwem Internetu.

Co istotne nowy standard DVB-T2 zostanie wprowadzony w połączeniu z kodekiem HEVC. Pierwsze telewizory DVB-T2/HEVC są już dostępne na niemieckim rynku, a ich oferta będzie się poszerzać.

- Przyznanie licencji operatora platformy jest wielkim sukcesem dla Media Broadcast - powiedział Wolfgang Breuer, prezes i dyrektor generalny Media Broadcast. - Ostro pracujemy nad naszym wejściem na rynek konsumencki oraz nad budowaniem naszej platformy telewizyjnej z szeroką gamą programów w standardzie DVB-T2. Dla użytkowników DVB-T2 pozostanie opłacalną drogą transmisji, łatwą w odbiorze, także na urządzeniach mobilnych. Naziemna telewizja cyfrowa zrobi w ten sposób krok do przodu, a wszyscy widzowie będą odbierać poprzez antenę cyfrową więcej kanałów w lepszej jakości obrazu.

Techniczna budowa nowej platformy cyfrowej DVB-T2 rozpocznie się wiosną 2016 roku. Najpierw do nowej technologii skonwertowane zostaną częstotliwości DVB-T w obszarach miejskich. Nadawcy publiczni planują rozpocząć migrację do DVB-T2 w 2017 roku i zakończyć ją w połowie 2019 roku. Udane testy w tej technologii są już prowadzone w Berlinie i Monachium.

- Szybkie i płynne przejście na DVB-T2 wymaga szybkiego ustalenia dalszej niezbędnej polityki pasma i warunków technicznych - powiedział Michael Moskob, dyrektor ds. regulacyjnych w Media Broadcast. - Częstotliwości używane obecnie przez nadawców muszą pozostać dostępne do czasu aż konwersja zostanie zakończona.

Według nieoficjalnych informacji redakcji satkurier.pl, w Polsce testów DVB-T2 z kodekiem HEVC należy spodziewać się jeszcze w tym roku. Będzie je prowadzić Telewizja Polska wraz z partnerami.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 550 zł Więcej...

Ogrzewacz anten Fuba DAA 780/850

Fuba AHZ 780/850 - ogrzewacz do anten satelitarnych Fuba DAA...

649 zł Więcej...

Moduł DeltaCAM Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...
reklama