reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowy kanał od A+E w Polsce? Trafi na MUX 8?

dodano: 2015-03-11 10:35 | aktualizacja: 2015-03-11 14:41
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Dziennik Gazeta Prawna/satkurier.pl

A+E Networks Poland Według informacji „Dziennika Gazety Prawnej”, firma A+E Networks Poland jest zainteresowana posiadaniem w Polsce stacji dostępnej drogą naziemną. Amerykański nadawca może więc wystartować w konkursie na zagospodarowanie tworzonego właśnie ósmego multipleksu (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według ostatnich propozycji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) i Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE), przewidziano tam miejsca dla czterech kanałów SD wybranych w konkursie (pozostałe miejsca ma otrzymać TVP), jednak nie zdecydowano dotąd, jaką tematykę mają mieć stacje, które trafią na ten multipleks (więcej tutaj).

Czy A+E Networks Poland wystartuje w konkursie? Jeżeli tak to z nową stacją, czy odkoduje już istniejącą? A może jednak firma zdecyduje się na przejęcie innego nadawcy, który ma już kanał w NTC? Tego na razie nie wiadomo.

A+E Networks Poland weźmie udział w konkursie na MUX 8? Na zdjęciu Heather Locklear, Lindsay Lohan i Jodi Lyn O’Keefe w kanale Lifetime, foto: A+E Networks Poland


Obecnie w portfolio nadawcy w naszym kraju są takie kanały polskojęzyczne, jak CI Polsat (tworzony wspólnie z Cyfrowym Polsatem), History (History HD), H2 (H2 HD) i Lifetime (Lifetime HD). Wszystkie dostępne są w płatnych ofertach platform satelitarnych, sieci kablowych i IPTV. Dodajmy, iż H2 (H2 HD) i Lifetime (Lifetime HD) zadebiutowały w naszym kraju pod koniec ubiegłego roku (więcej tutaj).

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, A+E Networks Poland planuje już jednak w Polsce start kolejnych stacji. Wśród nowych kanałów mają być CI Polsat w wysokiej rozdzielczości (CI Polsat HD) (więcej tutaj), oraz A&E, FYI i LMN (Lifetime Movie Network) (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...