reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

HbbTV Summit: TVP Tatry, testy 4K w DVB-T2 i EPG

dodano: 2015-01-15 11:43 | aktualizacja: 2015-01-15 12:53
autor: Janusz Sulisz/Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

HbbTV TVP W czwartek, 15 stycznia 2015 roku w Warszawie odbywa się konferencja HbbTV Summit Poland 2015, specjalizująca się w tematyce telewizji i reklamy hybrydowej HbbTV. Po godz. 11 rozpoczęła się prezentacja Wiesława Łodzikowskiego, dyrektora Ośrodka TVP Technologie, który dokonał m.in. przeglądu aplikacji HbbTV wdrożonych w 2014 roku przez TVP, przedstawił wirtualne kanały TV w HbbTV i na TVP Stream, zapowiedział nowości w HbbTV na 2015 rok i omówił potencjał rynku HbbTV w Polsce.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wiesław Łodzikowski, dyrektor Ośrodka TVP Technologie, na HbbTV Summit


Od listopada 2012 roku do grudnia 2014 roku Platforma Hybrydowa TVP odnotowała spektakularny wzrost liczby użytkowników do prawie 800 tys. użytkowników. Z danych TVP z grudnia ub.r. wynika, że Platforma Hybrydowa TVP miała prawie 762 tys. użytkowników (cookies). Ponadto odnotowano prawie 14,2 mln wizyt i ponad 70,2 mln odsłon.

Liczba użytkowników Platformy Hybrydowej TVP, HbbTV Summit


Jednym z wirtualnych kanałów, jakie zaprezentował Łodzikowski, jest TVP Bieszczady, będący jednocześnie aplikacją turystyczną. Kanał powstał dzięki współpracy oddziału Telewizji Polskiej w Rzeszowie i Ośrodka TVP Technologie oraz samorządu województwa podkarpackiego (więcej tutaj). W planach jest uruchomienie kanału TVP Tatry. Zapowiedź tego kanału pojawiła się po raz pierwszy podczas targów SAT KRAK 2014 (więcej tutaj i tutaj).

TVP Bieszczady, HbbTV Summit


Jak poinformował Łodzikowski, TVP planuje testy Ultra HD 4K z HEVC i HbbTV w naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T2.

Testy Ultra HD 4K w HbbTV, HbbTV Summit


Nowością uruchomioną przez TVP w dniu 15 stycznia br. czyli równolegle z konferencją HbbTV Summit jest usługa EPG z sugestią, która zapowiadana była już wcześniej (więcej tutaj). Jest to usługa elektronicznego przewodnika po programie telewizyjnym (EPG) z podpowiedzią. System ma zbierać informacje o tym, jakie pozycje z anten TVP były oglądane na urządzeniach z obsługą HbbTV. Dzięki temu po włączeniu telewizora lub odbiornika na ekranie pojawi się podpowiedź, sugerująca co warto obejrzeć w najbliższym czasie na antenach TVP.

EPG z sugestią - HbbTV Summit


Wyzwaniem Telewizji Polskiej na 2015 rok jest usługa Multiscreen, umożliwiająca dystrybucję treści wideo na wszystkie urządzenia jednocześnie, tj. na telewizor, tablet czy smartfon.

Multiscreen, HbbTV Summit


Pełny program konferencji HbbTV Summit Poland 2015 można zobaczyć tutaj.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

449 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

489 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K Hollex UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI marki Hollex o długości 3,0m w wersji...

89 zł Więcej...
reklama