reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polcast Television rozważa start w konkursie na MUX 8

dodano: 2015-01-07 12:44 | aktualizacja: 2015-01-07 17:04
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Polcast Trwają prace nad uruchomieniem ósmego multipleksu (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) zaproponowała, by trzy miejsca otrzymała w nim TVP a cztery nadawcy komercyjni. Czy wśród zainteresowanych MUX 8 znajdzie się Polcast Television, w portfolio którego są obecnie Tele5, Polonia1, Water Planet i Novela TV?Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Nad startem w procesie koncesyjnym na MUX 8 ciągle się zastanawiamy - poinformował serwis satkurier.pl Jarosław Burdek, dyrektor ds. programowych, zakupu licencji i marketingu (Tele5/Polonia1).


Przypomnijmy, iż Polonia1 na początku lat 90. ubiegłego wieku była dostępna analogowo naziemnie. Nadawca wystartował potem w konkursie na ogólnopolską koncesję, ale przegrał rywalizację z telewizją Polsat. Polonia1 zaprzestała naziemnej emisji i do dziś dostępna jest satelitarnie i w kablu.

Czy Tele5 zadebiutuje w NTC? Na zdjęciu Bruce Willis i Sarah Jessica Parker w filmie „Pole rażenia” w kinie Piątki, foto: Polcast Television


W pierwszym konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej nadawca zgłosił satelitarny kanał Tele5. Przegrał jednak rywalizację. Od decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) odwołał się do sądu, który ostatecznie odrzucił odwołanie (więcej tutaj).

W drugim konkursie zgłoszony został zupełnie nowy kanał filmowy - Kino5. Nadawca znów nie uzyskał naziemnej koncesji a sam kanał nigdy nie wystartował (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

279 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...