reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wybierz swoją platformę cyfrową

dodano: 2000-11-05 20:13 | aktualizacja: 2000-11-05 20:13
autor: Piotr Witkowski | źródło:

Którą platformę cyfrową wybrać? - to pytanie wielokrotnie stawia sobie wiele osób, które chcą odbierać telewizję cyfrową. Na polskim rynku musimy wybierać w ofertach, aż trzech operatorów, w Niemczech tylko z jednego. Z tego powodu niezdecydowani mają dwa wyjścia: przeprowadzić się do naszych zachodnich sąsiadów lub zdać się na zamieszczone niżej uwagi, które z pewnością ułatwią Wam wybór. Nie zdecydujemy za Was, ale zawsze możemy pomóc.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wiele osób zdaje się przede wszystkim na swoje możliwości finansowe. Musimy, więc zdecydować się ile maksymalnie jesteśmy skłonni miesięcznie wydać na dodatkową rozrywkę. To nie wszystko, należy ocenić, czy oferowana nam w tej cenie rozrywka będzie w stanie nas zainteresować.

Najtańszy jest Polsat Cyfrowy, który za swój pakiet podstawowy nie pobiera żadnej opłaty. Tu jednak musimy więcej zapłacić za dekoder, gdyż najmniej będzie nas to kosztować 499zł, w czym 100zł to kaucja za tuner, a 399zł to aktywacja.

Cyfra Plus i Wizja TV oferują tunery po znacznie niższych cenach, bardzo często w ramach promocji można je otrzymać nawet za darmo. Płacić jednak musimy abonament. W przypadku kanałów tematycznych w Cyfrze Plus zapłacimy 43,90 miesięcznie, a w przypadku Wizji TV 54,90. Za dodatkowe kanały premium dopłacimy średnio 30zł miesięcznie.

Cena to jednak nie wszystko. Uwagę należy zwrócić na zróżnicowanie oferty, bo jeżeli nie możemy zaabonować wszystkich platform, staje się to ważnym kryterium. Trzeba zwrócić uwagę na to, jaka platforma oferuje, jakie kanały, i czy nas zainteresują.

Jeżeli zależy nam na bezproblemowym odbiorze kanałów ogólnodostępnych to należy to również wziąć pod uwagę. Pasjonaci filmów dokumentalnych powinni zwrócić uwagę na to, która z platform oferuje im lepszy dobór repertuaru z tej dziedziny.

Tym, którym zależy głównie na filmach radzimy, oprócz liczby oferowanych przez platformę kanałów z tej dziedziny, sprawdzić ich zawartość oraz to, jaki repertuar emitują w rzeczywistości. Wielokrotnie może nas w tej materii spotkać rozczarowanie, gdyż np. obecny w Wizji TV kanał filmowy TCM nie odświeżał swojego repertuaru od dwóch lat.

Miłośnicy muzyki powinni pomyśleć o oferowanej przez Cyfrę Plus usłudze Multimusic, w ramach, której otrzymujemy 35 tematycznych stacji radiowych bez komentarza i reklam, z pełnym opisem emitowanego utworu.

Kanały czysto rozrywkowe, dostępne na platformach, także powinny zwrócić naszą uwagę. Wizja TV oferuje tutaj np. autorski kanał Wizja 1, którego odpowiednika brakuje Cyfrze Plus. Ta oferuje nam w zamian za to najróżniejsze usługi interaktywne, zapowiadane także, przez Polsat.

Ważną rolę gra tutaj sport, gdyż na tym polu każda z platform może się popisać. Kibice powinni przemyśleć, które wydarzenia sportowe ich interesują najbardziej. Canal Plus ma wyłączność na Ligę Polską, Polsat na Bundesligę, a Wizja Sport m.in. na Puchar UEFA. Warto zwrócić uwagę na obecną w Cyfrze Plus i Wizji TV, polską wersję, Eurosport.

Prawdziwi mężczyźni lubią motory, samochody i samoloty, a tych nie brakuje na kanale tematycznym Moteurs, który można odebrać w Cyfrze Plus. Tymczasem oferowany w ramach Polsatu kanał On pozwoli nam, co wieczór przenosić się w świat pięknych kobiet z rozkładówek Playboya.

Oprócz dokładnego rozeznania w ofercie, tego, co nas interesuje, i czy dana platforma jest w stanie nas rozerwać, należy dokładnie przestudiować warunki zawarte w umowie o abonament. Wiele osób podpisywało już umowy w ciemno, nie czytając ich, a później tego żałowało.

Dodatkową pomocą służą nasze działy Platform, zawierające także dokładne porównania oferty i cen. Warto tam zajrzeć, gdyż każdy z pakietów staraliśmy się jak najstaranniej opisać. Zapraszamy też do dzielenia się własnymi spostrzeżeniami, co do wyboru platformy na łamach choćby naszego forum.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...
reklama