reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SES z satelitą NSS-806 na 48°W dla Brazylii

dodano: 2014-11-07 14:08 | aktualizacja: 2014-11-07 16:20
autor: Anita Kaźmierska | źródło: SES

SES_Logo-150x69.jpg Operator satelitarny SES poinformował, że ANATEL, brazylijska narodowa agencja telekomunikacyjna, wyraziła zgodę, aby satelita NSS-806 stacjonował na pozycji orbitalnej 48°W niedawno wygranej w przetargu przez SES. Satelita będzie świadczył usługi dla Brazylii i Ameryki Łacińskiej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Użycie NSS-806 na rynkach Brazylii i Ameryki Łacińskiej pokazuje zaangażowanie SES w tym regionie. Mimo że mamy do 4 lat na rozpoczęcie świadczenia usług z tej pozycji, jesteśmy gotowi, aby rozpocząć dostarczanie pojemności naszym klientom i partnerom, tym samym zwiększając możliwości w regionie - powiedział Jurandir Pitsch, dyrektor SES DTH do Brasil.

NSS-806 zapewnia pojemność w pasmach C i Ku, i posiada 28 transponderów dostępnych do użytku w Brazylii. Wraz z SES-6, znajdującym się na 40,5°W, oraz SES-10, który jest w budowie i będzie w przyszłości stacjonować na 67°W, NSS-806 pozwoli nadawcom telewizyjnym na uruchomienie nowych kanałów HD i Ultra HD, na przykład, czy umożliwić operatorom telekomunikacyjnym poprawę sygnału telefonii komórkowej na obszarach wiejskich.

- Zapotrzebowanie na pojemność w Ameryce Łacińskiej cały czas jest duże, a SES jest w pełni zobowiązany do spełnienia tego popytu. Użycie NSS-806 w Brazylii pozwoli naszym klientom na poprawę ich usług w Brazylii i innych krajach objętych pokryciem satelity - powiedział Pitsch.

Aby rozszerzyć odbiór sygnałów, SES zainicjował program antenowy dla brazylijskich operatorów kablowych, zapewniając bezpłatne anteny i know-how dla tych, którzy są zainteresowani.

- Wierzymy, że ta nowa pozycja orbitalna będzie doskonałą alternatywą dla regionalnej dystrybucji wideo i oznacza wartość dodaną dla operatorów kablowych, ponieważ większość satelitów obsługujących ten rynek już bardzo zapełniona - podsumował Pitsch.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

439 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

719 zł Więcej...