reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Naziemna telewizja cyfrowa w Japonii

dodano: 2003-12-02 22:48 | aktualizacja: 2003-12-02 23:37
autor: Paweł Rajca | źródło:

Japonia Japońscy operatorzy telewizyjni uruchomili wczoraj (1 grudnia 2003r) emisję cyfrowej telewizji naziemnej. Jak na razie została ona udostępniona mieszkańcom trzech największych miast: Tokio, Osaki i Nagoi. Japoński rząd zapowiedział, że do końca 2006 roku cyfrowa telewizja DTT będzie dostępnym we wszystkich większych miastach kraju, a w następnych latach stanie się standardem.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tym samym zapowiada upadek telewizji analogowej. Miejscowe telewizje kablowe aby utrzymać się na rynku zainwestują znaczne fundusze. Będą starały się udostępniać jak największą liczbę różnego rodzaju programów sportowych, edukacyjnych i informacyjnych, aby pozyskać widza i tym samym odzyskać zainwestowane wcześniej pieniądze.

W tym okresie nastąpi ożywienie rynku elektronicznego, szacowane na około 8% przychodu narodowego brutto tego kraju. W ciągu następnych 10 lat klienci będą nabywać zestawy do odbioru telewizji cyfrowej.

Agencja Dentsu przeprowadziła ostatnio ankiety wśród mieszkańców Japonii, które pokazały, że aż 40 proc. użytkowników nie wie nic o nowo wprowadzanej naziemnej telewizji cyfrowej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

349 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...