reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Licencja dla EastBox Digital cofnięta

dodano: 2003-12-01 09:26 | aktualizacja: 2003-12-01 09:45
autor: Janusz Sulisz | źródło: Parabola.cz

east_box_digi_logo.jpg Słowacka-czeska platforma cyfrowa EastBox Digital, która miała wystartować 1 grudnia z satelity Amos - 4W nie ma szans na uruchomienie, bo na żądanie czeskiej RRTV - odpowiednika KRRiT - firma EastBox Digital s.r.o. musi oddać licencję. Powodem są techniczno-organizacyjne problemy, które przeciągnęły start.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
RRTV wydała licencję Ru/321/01/98 dla EastBox Digital jeszcze 2001 roku i do tego czasu poza testowymi próbami transmisji na satelicie Eutelsat W2-16E nie uruchomiono przekazu, który pozwalałby na zatrzymanie licencji.

Miało być aż 18 tematycznych kanałów cyfrowych o nazwach: ČSTV, Comedybox, Venkov, Redlinebox, Čokoláda, Actionbox, Shoppingbox, Stadion, Romantik, Džus, Newsbox, Let's Music, Planeta, Scifibox, Filmbox, Klasikbox, Tourbox i Revír. Transmisja miała być ralizowana z transpondera satelity Eutelsat W2 - 16E. EBD miała wystartować w rok po otrzymaniu licencji - tak się nie stało, a EBD zwróciła się do RRTV o przesunięcie startu. Ostatecznie RRTV ustaliła datę startu EastBox DIGITAL na 1 grudnia 2003 roku, a jeśli tak się nie stanie (a wszystko wskazuje, że EBD nie wystartuje), to licencja straci ważność.

Faktem jest, że od początku cały ten projekt EBD z udziałem kapitału szwajcarskiego budził podejrzenia, bo wykonywano jedynie działania pozorne, co najmniej jakby ktoś chciał "wyprać pieniądze". Faktem jest, że Czechy i Słowacja, to zbyt małe rynki dla dwóch czy trzech platform cyfrowych, bo w obu krajach działa już UPC Direct oraz Czech Link i Slovak Link. A EBD chciała wejść ze swoją platformą także do Polski...byłoby rozczarowanie!Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...