reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP i EBU jednym głosem o II dywidendzie cyfrowej

dodano: 2014-10-22 09:51 | aktualizacja: 2014-10-22 10:17
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

tvp Telewizja Polska i Europejska Unia Nadawców (EBU) uważają, że tzw. druga dywidenda cyfrowa (częstotliwości w paśmie 700 MHz) powinna być wykorzystana na poszerzenie oferty programowej naziemnej telewizji cyfrowej. Unia zwraca też uwagę na istotną rolę państwa w zachęcaniu społeczeństwa do odpowiedzialności za dobro wspólne, jakim są media publiczne.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W poniedziałek, 20 października 2014 roku w siedzibie EBU w Genewie odbyło się spotkanie członka zarządu TVP, Mariana Zalewskiego, i dyrektora Ośrodka TVP Technologie, Wiesława Łodzikowskiego, z kierownictwem Europejskiej Unii Nadawców: prezesem Jean-Paulem Philippotem, dyrektor generalną Ingrid Deltenre i dyrektorem ds. technologii i innowacji Simonem Fell.

Celem spotkania było m.in. omówienie strategii EBU i Telewizji Polskiej co do roli europejskich nadawców publicznych po zakończeniu wdrażania naziemnej telewizji cyfrowej i wyłączeniu emisji analogowych. W wyniku tego procesu zwolnieniu uległa część pasm częstotliwości, co stało się przyczynkiem do dyskusji na temat sposobów przyszłego ich wykorzystania, szczególnie w związku z planami zagospodarowania części częstotliwości dla potrzeb sieci komórkowych (tzw. drugą dywidendą cyfrową).

Od lewej: Jean-Paul Philippot, Ingrid Deltenre, Marian Zalewski


Telewizja Polska jak i Europejska Unia Nadawców uzgodniły, że stoją konsekwentnie na stanowisku, iż te zasoby częstotliwości powinny zostać wykorzystane, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, na potrzeby poszerzenie oferty programowej naziemnej telewizji cyfrowej.

W czasie rozmów poruszono również ważny temat finansowania europejskich mediów publicznych. EBU zwróciło uwagę na istotną rolę państwa w zachęcaniu społeczeństwa do odpowiedzialności za dobro wspólne, jakim są media publiczne. Przedyskutowano także sposoby pozyskiwania środków europejskich na produkcję audycji o charakterze misyjnym i rozwój technologiczny nadawców. W czasie rozmów wielokrotnie podkreślano rolę regionalnych ośrodków telewizyjnych europejskich nadawców publicznych w procesie przemian rynku medialnego. W tym kontekście podkreślono zasadność wymiany materiałów w ramach sieci EBU ze szczególnym uwzględnieniem produkcji o charakterze regionalnym, które dzięki temu mogą zdecydowanie wpłynąć na realizację misji nadawców publicznych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

389 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...