reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraina: Kanały w DVB-T2 znów są szyfrowane

dodano: 2014-10-12 13:42 | aktualizacja: 2014-10-12 14:33
autor: Rafał Olchowik | źródło: mediasat.info

Ukraina Zeonbud, operator naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2 na Ukrainie, wznowił szyfrowanie kanałów w swojej sieci. Od około miesiąca 20 z 32 ukraińskich stacji było nadawanych FTA, ale teraz ponownie wszystkie szyfrowane są w Irdeto. Oznacza to, że nowoczesne telewizory z wbudowanym odbiornikiem DVB-T2 po raz kolejny stały się bezużyteczne, a odbiór jest możliwy tylko na certyfikowanych odbiornikach Strong/Romsat albo modułach CAM.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, 17 lipca br. na pierwszym posiedzeniu Narodowej Rady Ukrainy ds. telewizji i radia w nowym składzie została uchylona decyzja z dnia 12 października 2011 roku o obowiązku szyfrowania kanałów w DVB-T2 operatora Zeonbud (więcej tutaj). Niestety Zeonbud odkodował 16 z 32 kanałów. Później zdjął szyfrowanie z kolejnych 4 stacji.

Według ustaleń Narodowej Rady, wszystkie kanały w ukraińskim DVB-T2 powinny być FTA, ale tak nie jest. Zeonbud nie podał przyczyny, dla której zdecydował się wznowić szyfrowanie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Duo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Duo 4K - nowa propozycja z segmentu sprzętu Ultra...

1 590 zł Więcej...
reklama