reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraina: Kanały w DVB-T2 znów są szyfrowane

dodano: 2014-10-12 13:42 | aktualizacja: 2014-10-12 14:33
autor: Rafał Olchowik | źródło: mediasat.info

Ukraina Zeonbud, operator naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2 na Ukrainie, wznowił szyfrowanie kanałów w swojej sieci. Od około miesiąca 20 z 32 ukraińskich stacji było nadawanych FTA, ale teraz ponownie wszystkie szyfrowane są w Irdeto. Oznacza to, że nowoczesne telewizory z wbudowanym odbiornikiem DVB-T2 po raz kolejny stały się bezużyteczne, a odbiór jest możliwy tylko na certyfikowanych odbiornikach Strong/Romsat albo modułach CAM.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, 17 lipca br. na pierwszym posiedzeniu Narodowej Rady Ukrainy ds. telewizji i radia w nowym składzie została uchylona decyzja z dnia 12 października 2011 roku o obowiązku szyfrowania kanałów w DVB-T2 operatora Zeonbud (więcej tutaj). Niestety Zeonbud odkodował 16 z 32 kanałów. Później zdjął szyfrowanie z kolejnych 4 stacji.

Według ustaleń Narodowej Rady, wszystkie kanały w ukraińskim DVB-T2 powinny być FTA, ale tak nie jest. Zeonbud nie podał przyczyny, dla której zdecydował się wznowić szyfrowanie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' abonament za 2020 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2020 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 249 zł Więcej...
reklama