reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

6.10 w Berlinie ruszyły testy DVB-T2/HEVC

dodano: 2014-10-06 20:20 | aktualizacja: 2014-10-08 20:13
autor: Janusz Sulisz | źródło: Media Broadcast

DVB-T2_terr_logo.jpg Media Broadcast testuje nowy standard DVB-T2 z kompresją HEVC (H.265) w Berlinie. Od 6 października firma Media Broadcast - dostawca z pełnym zakresem usług, w branży nadawczej i medialnej, rozpoczął w Berlinie projekt pilotażowy w celu przetestowania nowego standardu DVB-T2. Jako partnerów projektu wybrano wszystkie wiodące, niemieckie stacje telewizyjne, odpowiednie organizacje, jak również wiele firm w branży. Testy są ważnym krokiem na drodze do szybkiej konfiguracji platformy DVB-T2 dla naziemnej telewizji cyfrowej w przyszłości.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Planowany projekt pilotażowy na okres 18 miesięcy

Media Broadcast testuje tryb transmisji naziemnej za pośrednictwem DVB-T2, następcy technologii DVB-T, w połączeniu ze standardem kompresji HEVC/H.265. Technologia ta umożliwi w przyszłości efektywne wykorzystanie dostępnych częstotliwości, z większą liczbą kanałów telewizyjnych i większą różnorodnością programów, także w wysokiej rozdzielczości (HD). Przemysł jest zainteresowany projektem pilotażowym. Testy są ważne dla praktycznego rozwoju przyszłych urządzeń, które są niezbędne do odbioru nowej platformy już w DVB-T2.

Testy zapewnią ramy techniczne dla przyszłego rozwoju dekoderów

Pilotażowa transmisja DVB-T2 stanowi cały system łańcucha transmisji z nadajnika do terminala, w tym odpowiedniej platformy serwisowej. Media Broadcast bada i analizuje w celu sprawdzenia, że wszystkie parametry systemu, aby zapewnić sprawne funkcjonowanie proponowanej od 2016 w Niemczech platformy DVB-T2 i umożliwienie szybkiego udostępnienia odpowiednich urządzeń. Również testy i specyfikacji scenariusza przejścia z DVB-T na DVB-T2 są częścią tych testów. Kolejny test na DVB-T2 jest realizowany przez IRT / BR w Monachium - te dwa projekty są ściśle koordynowane.

Partnerzy testów

Zaangażowano zarówno nadawców, producentów odbiorników i stowarzyszenia. Tak więc, ARD, ZDF, RTL, ProSiebenSat.1, ARTE, Samsung, Sony, LG Electronics, Panasonic, Philips, Loewe, Humax, TechniSat, Rohde & Schwarz, Sagemcom, Funke i Broadcom wspierają ten projekt. Zaangażowane są także Deutschen TV Plattform, VPRT, DVB-Konsortium i ZVEI.

Transmisja sygnałów testowych jest prowadzona na kanale 42. nadajników (50 kW) z Alexanderplatz i Schäferberg. Szybkości transmisji, jakie zaplanowano przy testach, wynoszą od 18 do 28 Mb/s. Zaplanowano też, że przeprowadzone będą transmisje ponad siedmiu kanałów HD.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch Triax TMS 9x4P

Markowy (duński) multiswitch Triax TMS 9x4P rozdziela sygnał niezależnie z...

375 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 60cm

Aluminiowy stojak ścienny 60cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

105 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...
reklama