reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

8 mln abonentów ambicją Murdocha

dodano: 2003-11-16 19:55 | aktualizacja: 2003-11-16 20:03
autor: Anna Sulisz | źródło: FT

skydigital_logo1.jpg Ambicją młodego Murdocha jest 8 milionów abonentów Sky Digital. James Murdoch, nowy dyrektor wykonawczy angielskiego Sky Broadcasting, ogłosił 14 listopada plany pakietu Sky, by powiększyć liczbę abonentów o około 14 procent i szybko osiągnąć 8 milionów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Murdoch będzie starał się podnieść średni dochód z abonenta - co jest teraz kluczowym celem platformy Sky - o ponad 10 proc. do 400 GBP do końca 2005 roku. Jednak Rupert Murdoch, główny dyrektor BSkyB na corocznym posiedzeniu rady nadzorczej firmy był znacznie ostrożniejszy od swego ambitnego syna, który chce godnie zastąpić poprzednika - Tony Balla.

Istotne jest to, że spółka ponownie zacznie wypłacać dywidendy pod koniec tego roku finansowego. Największa europejska grupa medialna ogłosiła zysk operacyjny za trzeci kwartał tego roku wynoszący 122 milionów funtów, który jest większy o 46 miliony od poprzedniego.

Murdoch junior jest bardzo zadowolony z wyników finansowych firmy, bowiem dochód przed opodatkowaniem w ostatnim kwartale wyniósł 127 milionów funtów w porównaniu do 14 milionów w tym samym okresie roku poprzedniego. Liczba nowych abonentów BSkyB wzrosła o kolejnych 170 tysięcy i wynosi obecnie 7 milionów. Spółka odnotowała również wzrost abonentów usług dodatkowych Sky+ i Extra Digibox.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 LITE HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...