reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVS: O MUX 8, MUX TVT, NTC, HD na satelicie i Fresh.TV

dodano: 2014-09-05 10:18 | aktualizacja: 2014-09-05 12:34
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

TVS TV Silesia Telewizja Silesia Nadawca TVS, kanału dostępnego obecnie w przekazie satelitarno-kablowym, jest wciąż zainteresowany umieszczeniem go w naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Stacja prowadziła w tej sprawie m.in. rozmowy z Telewizją TVT, operatorem multipleksu lokalnego (MUX L2), dostępnego w Rybniku i okolicach (więcej tutaj). - Wstępna analiza techniczno-finansowa sprawiła, że zawiesiliśmy nasze rozmowy z telewizją TVT, co nie oznacza jednak, że nie jesteśmy zainteresowani obecnością na innych multipleksach - poinformowała serwis satkurier.pl Marta Wawrzecka, sekretarz programowa TVS.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nadawca wyraża również zainteresowanie ogólnopolskim ósmym multipleksem (MUX 8). Według propozycji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) MUX 8 ma być przeznaczony dla TVP na kanały HD (więcej tutaj, tutaj i tutaj). Niedawno Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) przeprowadzał w tej sprawie konsultacje. Nadawcy komercyjni są przeciwni propozycji KRRiT i też chcą umieścić swoje stacje w MUX 8 (więcej tutaj).

- Jeśli pojawi taka możliwość, to przystąpimy do starań o umieszczenie nas na MUX 8 - informuje serwis satkurier.pl Marta Wawrzecka.

Przypomnijmy, iż telewizja TVS wyrażała zainteresowanie udziałem w pierwszym konkursie na zagospodarowanie ogólnopolskiego pierwszego multipleksu (MUX 1) (więcej tutaj). Ostatecznie wystartowała w drugim, rywalizując o miejsce przeznaczone dla kanału o charakterze edukacyjno-poznawczym (więcej tutaj). Nadawca przegrał jednak rywalizację z kanałem Fokus TV Grupy ZPR (więcej tutaj). By móc startować w konkursie, nadawca TVS wystąpił do KRRiT o zmianę charakteru stacji na edukacyjno-poznawczy. W czerwcu br. ponownie zmieniono zapis w koncesji, dzięki czemu kanał ma znów charakter uniwersalny (więcej tutaj).

Joanna Ratajczak, foto: TVS


Telewizja TVS jest od początku swojego nadawania, czyli od ponad 6 lat, nadaje w niekodowanym przekazie z satelity Eutelsat Hot Bird 13°E i znajduje się na listach platform Cyfrowy Polsat, nc+ i Orange TV. W ofercie kablowej dostępne są także wersje w wysokiej rozdzielczości (TVS HD, wersje SD i HD mają identyczne ramówki) oraz HD z godzinnym przesunięciem czasowym (TVS HD +1). W 2011 roku pojawiły się informacje o planach umieszczenia przez nadawcę wersji HD stacji także na satelicie (więcej tutaj), ale ostatecznie do tego nie doszło.

- Obecnie silniej skupiamy się na działaniach związanych z nadawaniem naziemnym, nie wykluczając jednak w przyszłości powrotu do pomysłu umieszczenia TVS na satelicie w wersji HD - informuje serwis satkurier.pl Marta Wawrzecka.

Logo Fresh.TV


Obok TVS, nadawca miał w planach uruchomić także kanał muzyczny Fresh.TV, który miał być dostępny w niekodowanym przekazie satelitarnym. Twarzą stacji miał być DJ Adamus, czyli Adam Jaworski, a jedną z prezenterek Joanna Ratajczak (znana także jako „Joanka” lub „YoAnka”, wcześniej pracująca w kanale Eska TV Grupy ZPR) (więcej tutaj). Stacja miała wystartować w sylwestra 2011 roku (więcej tutaj i tutaj). Potem informowano o kwietniu 2012 roku (więcej tutaj), a w październiku tegoż roku nadawca ogłosił, że projekt został zawieszony (więcej tutaj). Jak informuje serwis satkurier.pl Marta Wawrzecka, koncepcja uruchomienia Fresh.TV na obecną chwilę jest wciąż zawieszona.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...