reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

DirecTV7S z Kourou na Sea Launch

dodano: 2003-11-02 14:18 | aktualizacja: 2003-11-02 14:39
autor: Janusz Sulisz | źródło: Spacefl.

sea_launch_logo_sknews.jpg Arianespace poinformowała, że start rakiety Ariane z satelitą DirecTV7S, który miał odbyć się w pierwszym kwartale 2004 roku został przeniesiony na platformę Sea Launch. Przeniesienie startu było możliwe dzięki porozumieniu Arianespace, Boeing Launch Services i Sea Launch Company, LLC.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W lipcu 2003 roku ogłoszono przymierze Arianespace, Boeing Launch Services i Mitsubishi Heavy Industries dla lepszej koordynacji usług wynoszenia satelitów na orbitę, by na czas i udanie realizować kontrakty z właścicielami satelitów.

Opóźnienia w procesie produkcji satelity DirecTV7S spowodowały, że nastąpił konflikt w terminach startów rakiet Ariane 5 z kosmodromu Kourou w Gujanie Francuskiej.

Dzięki przymierzu Arianespace wypertraktowało transfer satelity z Kourou na platformę morską Sea Launch tak, by na czas nastąpiło wyniesienie opóźnionego satelity DirecTV.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC Opticum Lion 5 AIR

Miniaturowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX Technology...

109 zł Więcej...

Moduł HD+ z kartą 6m

Moduł HD+ z kartą HD+ (gotowy na odbiór w Ultra...

399 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...