reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dwa satelity Arabsat z Astrium

dodano: 2003-10-22 11:43 | aktualizacja: 2003-10-22 11:58
autor: Janusz Sulisz | źródło: EADS

arabsat_logo_sk.jpg EADS Astrium i Arabsat, operator satelitarny mający siedzibę w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej, podpisały kontrakt dotyczący produkcji dwóch satelitów Arabsat czwartej serii. Dwa satelity, Arabsat 4A i Arabsat 4B mają świadczyć usługi telekomunikacyjne na terenie Bliskiego Wschodu. Ich wyniesienie jest zaplanowane na 2006 rok.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
EADS Astrium zapewni kontrolę pracy programu z konstrukcją satelitów i platform, modernizację centrów kontroli satelitów Arabsat oraz dostawę satelitów na orbitę.

Jednakże wystrzelenie dwóch satelitów Arabsat 4A/4B nie zostanie zrealizowane przez europejską rakietę Ariane, ale przez rosyjskiego Protona M, a kontrakt na wyniesienie dostała firma ILS (International Services Launch).

Arabsat 4A będzie miał 24 transpondery w paśmie C i 16 transponderów w paśmie Ku. Arabsat 4B będzie miał 28 transponderów w paśmie Ku. Każdy z satelitów będzie miał masę w przybliżeniu 3,3t i czas życia na orbicie 15
lat.

EADS Astrium zyskał już 4 kontrakty na produkcję
satelitów telekomunikacyjnych od początku roku. W 2002 roku EADS Space miało obrót sprzedaży 2,2 miliard euro z całkowitym zatrudnieniem 12.300 ludzi we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak alu ścienny AS Sat 60cm

Aluminiowy stojak ścienny 60cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

129 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

519 zł Więcej...

Złącze F PCT 6,8 mm Kompresyjne

Specjalne złącze kompresyjne dla kabla satelitarnego. Złącze to zostało tak...

2 zł Więcej...