reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

e-Bird już na pozycji 33E

dodano: 2003-10-09 11:54 | aktualizacja: 2003-10-09 12:03
autor: Janusz Sulisz | źródło: Sat-digest.com

eutelsat_logo_good.jpg Nowo wyniesiony satelita e-Bird europejskiego operatora Eutelsata już jest na pozycji roboczej 33E. Rozpoczęto przygotowanie do testowych przekazów. Satelita e-Bird został wyniesiony rakietą Ariane 5 w nocy z 27 na 28 września. W listopadzie 20 transponderów e-Birda ma rozpocząć pracę.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
e-Bird, to pierwszy na świecie satelita zaprojektowany specjalnie do dwukierunkowej łączności szerokopasmowej. Satelitę e-Bird wyniesiono 28 września o 1:14 polskiego czasu na pokładzie rakiety Ariane 5 z Kourou w Gujanie Francuskiej.

Wyjątkowa efektywność szerokiego pasma satelity e-Bird została osiągnięta dzięki takiej kompilacji transponderów, która gwarantuje obsługę asymetrycznego ruchu internetowego rozłożonego pomiędzy zapotrzebowaniem a dostarczaniem zawartości. Konfiguracja ta stanowi nierozłączną parę z wysoce efektywnymi wiązkami, dzięki czemu użytkownicy mogą dysponować podłączeniem do szybkiego internetu oraz sieci VPN za pośrednictwem anten o średnicy mniejszej niż jeden metr. Transmisje do dostawców usług będą rutowane poprzez cztery transpondery o szerokości pasma 108MHz, natomiast kanały zwrotne będą realizowane poprzez 16 transponderów o szerokości pasma 36MHz. Stacje czołowe podłączone do internetowej sieci szkieletowej będą odbierać sygnały od użytkowników a następnie będą do nich przesyłać zawartość z wysoką przepływnością.

Dzięki sąsiedztwu e-Birda z satelitą Eutelsat EuroBird 1 na pozycji 28,5°E, który nadaje do blisko 7 mln gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii, możliwe będzie także skierowanie kanałów cyfrowej telewizji i radia wraz z jednokierunkowymi usługami szerokopasmowymi do dwuzakresowych anten odbiorczych.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,8m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,8m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

329 zł Więcej...